Důvodem těchto kontrol bylo nejenom zamezit podávání alkoholu mladistvým a nezletilým, ale potrestat i případné hříšníky. Nejinak tomu bylo i v okrese Ústí nad Orlicí. V nočních hodinách ze soboty na neděli se policisté zaměřili na restaurační zařízení v Lanškrouně a v České Třebové. Akce se zúčastnilo patnáct policistů hlídkové a pořádkové služby a dopravního inspektorátu, nechyběl ani psovod se služebním psem.

Nejprve policisté kontrolovali restaurace a bary v Lanškrouně. V průběhu večera zjistili „pouze“ jeden prohřešek. Sedmnáctiletý mladík při orientační dechové zkoušce nadýchal 0,66 promile alkoholu. Policisté ho proto odvezli na policejní služebnu, kam si pro něho přišel otec.

Podobná situace se opakovala i v České Třebové. Tam policisté kontrolovali nejenom herny a bary, ale také nádražní halu ČD. Před jednou z heren zastavili tři mladíky. Jeden z nich nadýchal něco málo přes půl promile. I jeho si na místní policejní stanici přišel vyzvednout jeden z rodičů. Oba případy jsou dál šetřeny jako přestupky na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, zároveň byli vyrozuměni pracovníci odboru sociálně právní ochrany dítěte.

(si)