"Už podle prvotního ohledání se jednoznačně jednalo o násilný trestný čin. Útok byl veden s velkou brutalitou na hlavu oběti," potvrdila mluvčí Východočeské policejní správy Iva Marková.

Podle našich informací mělo ke smrtícímu útoku dojít kolem jedné hodiny v sobotu ráno. Podle všeho nebyl útok veden se zbraní v ruce, ale holými pěstmi. Policie už totožnost mrtvého zná. U sebe sice neměl žádné doklady, kriminalisté ale zjistili, že se jedená o třicetiletého muže z Pardubic, který se pohyboval mezi bezdomovci. Pravděpodobným motivem hrůzného činu byla nejspíše hádka ve skupince bezdomovců. O co přesně se hádali a kolik jich na místě bylo policisté v těchto chvílích zjišťují. Kriminalisté mají údajně mít k dispozici výslechy minimálně dvou svědků události, stanovený možný okruh případných pachatelů a velmi horkou stopu.

Třicetiletého bezdomovce našel kolem páté hodiny ráno vrátný Povodí Labe, tělo leželo kousek od brány závodu u pardubického zdymadla. Policie místo důkladně prohledala i s pomocí služebních psů.

Více by měla objasnit nařízená soudní pitva a výslechy svědků. Tedy především mezi pardubickou bezdomoveckou "galerkou". Ta se tu totiž tradičně schází a nedaleko od místa této události již k podobné vraždě došlo takřka před rokem - 5. listopadu. Při hádce dvou bezdomovců jeden z nich vytáhl nůž a svého soka bodl do břicha.

(Jiří Sejkora, Jan Šafář)