Na silnici I. třídy číslo 43 ve směru na obec damníkov došlo k tragické dopravní nehodě. 55letý řidič osobního automobilu značky Škoda Felicia Combi předjížděl v levém jízdním pruhu osobní automobil značky Ford Fiesta. Při tomto přehlédl, že uprostřed tohoto jízdního pruhu jde osoba. Začal prudce brzdit až do střetu s chodcem. Tento byl vlivem nárazu vymrštěn do čelního skla škodovky a poté dopadl na vozovku.

Posádka felicie se snažila společně s dalšími účastníky silničního provozu poskytnout první pomoc zraněnému chodci. Po příjezdu vozidla rychlé záchranné služby lékař prováděl resuscitaci několik desítek minut. Následně byl zraněný transportován k vrtulníku letecké záchranné služby, který ve 20.10 hod. přistál na letišti v Ústí nad Orlicí. Zranění však byla neslučitelná se životem a postižený jim podlehl ještě před přeložením.

Po příjezdu hlídky Policie České republiky se řidič felicie podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl negativní.

V letošním roce se jedná již o pátou dopravní nehodu se smrtelným zraněním na pozemních komunikacích zdejšího okresu. Na silnici I. třídy číslo 43 v úseku mezi hranici okresu Ústí nad Orlicí a Lanškroun jde již o třetí případ usmrcení chodce při předjíždění za poslední 3 měsíce!

(zdroj: www.mvcr.cz)