„Při rutinním postupu převzetí nálezu se totiž zaznamenávají veškeré dostupné markanty nalezené věci a právě v tomto případě došlo na překvapení,“ uvedla mluvčí strážníků Lenka Uskobová. Telefon byl opatřen silikonovým ochranným obalem. Po jeho sejmutí, kdy se policistka chtěla podívat na výrobní čísla telefonu, se ale z krytu vysypalo pět pytlíčků s krystalickým práškem. Pochopitelně nešlo o vzorky cukru, ale s největší pravděpodobností o několik dávek pervitinu. To rozhodlo o tom, že se původní majitel s přístrojem asi jen tak neshledá. „Na hlavní služebnu městské policie se tak dostavila hlídka Policie České republiky s tím, že si odvezla telefon i s jeho obsahem na příslušné obvodní oddělení k dalšímu šetření,“ dodala Lenka Uskobová.

Volal tísňovou linku, byl opilý

Chrudim - Strážníky městské policie kontaktoval ve čtvrtek odpoledne operátor linky 112 a žádal pomoc při hledání neznámého muže, který telefonoval, že leží na trávníku poblíž semaforu a vidí nějaké budovy. Prý není schopen vstát.
Hlídka muže nalezla, a ten strážníkům řekl, že nemůže vstát, necítí nohy a léčí se s neurotickými problémy. Na místo přijela i záchranka. Dechová zkouška ale ukázala své - naměřeno bylo 2,18 promile alkoholu. Po nezbytných vyšetřeních proto rozhodl lékař o umístění muže na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl převezen hlídkou městské policie.

Po zásahu nebyl nikdo obviněn

Litomyšl - Zásah královéhradecké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu v litomyšlské nemocnici skončil. „Úkony trestního řízení, které jsme prováděli, jsme již ukončili. Žádná osoba obviněna nebyla. Více informací k případu poskytovat nebudeme,“ sdělil Deníku tiskový mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej. Důvodem zásahu jsou podle hejtmana Pardubického kraje zpětné bonusy při nákupech zdravotnického materiálu. Bezprostředním popudem, proč si detektivové vybrali právě Litomyšl, když podobná praxe funguje ve většině nemocnic, je pravděpodobně anonymní udání. Policie se k případu podle mluvčího Jaroslava Ibeheje více vyjadřovat nehodlá.