„V daném místě se teplota ráno pohybovala kolem šesti stupňů pod nulou. První nehoda nám byla hlášena bez zranění na hlavní spojnici Pardubice - Hradec králové před kruhovým objezdem u opatovické křižovatky. Na nájezdu pak došlo k další nehodě dvou automobilů opět bez zranění. Ve chvíli, kdy jeden z řidičů šel za vozidla umístit výstražný trojúhelník, do stojících aut narazilo další vozidlo,“ popsala mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Náledí poprvé. Kolem Opatovic se silnice měnila ve vrakoviště

K další nehodě došlo ráno přímo v Opatovicích nad Labem. Srazila se dvě auta a motocyklista. Zde se nehoda obešla s hmotnou škodou. Další nehoda mezi Vysokou nad Labem a Opatovicemi byla opět dvě vozidla. Řidiče odtamtud s lehkými zraněními odvážela záchranná služba k vyšetření do nemocnice. Tečku za vším pak udělala hromadná nehoda na sjezdu z Opatovic k Hradci Králové, kde se srazilo šest vozidel.

Starší muž vzal prstýnek, mladistvý na útěku čokoládu

Pardubice - Ke krádežím museli vyjíždět strážníci. Sortiment i věkové rozpětí pachatelů bylo široké. Od mládeže po seniory. Spektrum pachatelů bylo stejně jako kradený sortiment v Pardubicích rozsáhlé. Hlídka městské policie například jela k případu, kdy 62letý muž v obchodním centru ukradl kovový prstýnek. Finančnímu postihu za přestupek se nevyhnul. V dalším případě měli strážníci na starost mladistvého pachatele, který byl na útěku z diagnostického ústavu. Cestu si chtěl osladit, ale bez placení. Jeho lup ale znamenal předání policejní hlídce a návrat do ústavu. Další dva mladí muži, které strážníci měli před sebou, zase zkusili z obchodu odnést tričko a hodinky, místo toho si odnesli jen příkazové bločky. Poslední z nepoctivců šel velmi přímou cestou. 45letý muž si na prodejní ploše obchodu vybral tři piva, donesl si je s sebou do převlékací kabinky, kde je vypil. Celou transakci se ještě pokusil vylepšit tím, že vratné lahve zkusil vrátit v té samé prodejně do výkupu. „Tento poněkud nestandardní nákup strážníci opět vyřešili příkazem na místě,“ uzavřela Lenka Uskobová.

Strážníci řešili trojici krádeží i jednu aféru s křečkem

Chrudim - Náročnou službu měli během uplynulých dní chrudimští strážníci. Hlídku například přivolal do Soukenické ulice telefonát ženy, která se obávala o život a zdraví své sousedky. Ta se předešlého večera pohádala doma se svým přítelem, poté zazněla tupá rána a od té doby jen podezřelé ticho. Oznamovatelka sousedku ráno nezaregistrovala, což nebylo zvykem, a v obavách se obrátila na městkou policii. Strážníci zjistili, že pro strach nebyl důvod a dotyčná žena je v pořádku, jen v podnapilém stavu.
Další případ řešila hlídka na stezce mezi poli poblíž sídliště Na Větrníku. Žena tu na volno venčila dva psy, kteří vyčenichali a usmrtili křečka. Oznamovatel v tom spatřoval protiprávní jednání, neboť podle něj je křeček chráněný zákonem. Strážníci proto událost zadokumentovali a postoupili ji Odboru životního prostředí Městského úřadu v Chrudimi k dořešení.
Strážci pořádku pomáhali vyřešit také trojici krádeží. Dvě se přitom odehrály v prodejně na Palackého třídě. Mladého muže z Hrochova Týnce tu strážníci potrestali pokutou. Stejně dopadla i Chrudimačka, která se tu o pár hodin později také pokoušela obohatit bez placení.
Na základě záznamu z kamer v supermarketu v chrudimské ulici SNP se hlídce podařilo prokázat zadrženému muži, že tu elektroniku loupil opakovaně. O jeho trestu rozhodne přestupková komise.
Hlídka také nechala odvézt sanitkou do nemocnice namol zpitého muže, který v noci ležel v Husově ulici a byl tak opilý, že vůbec nereagoval na podněty strážníků.