„Při minulém utkání měli hradečtí fanoušci v hale poškodit palubovku. Utkání proto bylo policisty celou dobu monitorováno a hlídán byl i příjezd fanoušků," uvedl velitel policejního opatření Vladimír Nevole.

Cestou zpátky fanoušci rozjaření z vítězství zamířili rovnou do pardubické ČEZ Areny, kde hrály Pardubice s Plzní. Někteří už nebyli nejstřízlivější a v rozdováděné náladě se pokusili projít na hokejový zápas. Pochopitelně bez vstupenek.

„Na utkání je již pořadatel pustit nemohl. Lístky u volné pokladny nebylo již možné prodávat a platnou vstupenku nikdo z nich neměl," upřesnil velitel opatření městské policie Radek Vančura. U turniketů se jim to nejprve snažili vysvětlit pořadatelé, když ale po nich jeden opilý fanoušek hodil kelímek plný piva, zasáhla městská policie. Výtržníka strážníci zadrželi, ale nakonec vyvázl jen s blokovou pokutou, zbytek fanoušků vytlačili z vestibulu.

Jenže vzápětí nastala přestávka a z haly začali proudit domácí fandové.

Hradečtí chtěli provokovat, a tak zůstali. Státní a městská policie proto raději oba tábory oddělila kordonem.

„Ve skupině hradeckých fanoušků bylo několik osob pod silným vlivem alkoholu. Z jejich chování bylo patrné, že se snaží vyprovokovat konflikt, ať už verbální nebo fyzický.  Dokud na sebe obě strany jen pokřikovaly, bylo to ještě únosné. Pak jsme ale zaznamenali, že Hradečtí do několika lidí procházejících kolem jejich hloučku začali strkat rameny, a proto jsme ve spolupráci se státní policií přikročili k oddělení hlavních  skupin, aby nedocházelo k přímému kontaktu," doplnil Radek Vančura.

Domácí se po skončení pauzy odebrali zpět do tepla sledovat zápas a Hradecké nechali venku v klidu dál mrznout.

Černobílou skupinku ale vzápětí z místa po zapsání občanek vykázali policisté.