„První oznámení jsme obdrželi po devatenácté hodině od sousedů, když podezřelý  devětačtyřicetiletý muž ve společných prostorách činžovního domu vyhrožoval fyzickou likvidací sousedům. V ruce přitom držel sekeru. Tomuto konfliktu však již předcházela hlasitá hádka s jeho bývalou manželkou ve společné domácnosti. Žena mu odmítla vydat peníze na alkohol, začal ji proto slovně napadat a přidal i pohrůžky  fyzickým násilím," popsal tiskový mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Ještě před příjezdem policie se muž vrátil do bytu, kde ženu  násilím držel a ohrožoval ji přitom nožem. Ženě se ale podařilo na několikátý pokus z bytu vyběhnout na chodbu, kde už čekali připravení policisté. Protože vyjednávání s mužem prostřednictvím policejní vyjednavačky nebylo úspěšné, nastoupila do akce přivolaná zásahová jednotka. Muž se totiž za dveřmi bytu zabarikádoval a odmítal jakkoliv spolupracovat.

Násilník obviněn

„Policisté ze zásahové jednotky do bytu pronikli násilím a vzápětí podezřelého zpacifikovali. Zadržený byl vzápětí pro silnou opilost eskortován na záchytnou stanici," konstatoval Jozef Bocán.
Včera ráno jej pak policisté převezli k výslechu. „V tuto chvíli je muž podezřelý z nebezpečného vyhrožování a omezování osobní svobody. Za tyto skutky mu hrozí až tři roky odnětí svobody," vyjádřil se policejní mluvčí.
Policisté navíc dotyčného pro podobné excesy řešili opakovaně již v minulosti. Pro napadání své bývalé manželky byl i několikrát z domácnosti vykázán. Stejně tomu tak bude i za tento poslední případ.