Vše začalo nevinně - na internetové seznamce, kde si šestatřicetiletý muž začal dopisovat s ženou. Po vzájemných sympatiích a výměně několika zpráv jí poslal fotku svých intimních partií. Online flirtováním si muž pouze krátil čas a nebral ho příliš vážně, dokud mu nezazvonil telefon. Ze skrytého čísla údajně volala matka dívky, které měl muž své přirození poslat. Žena mu sdělila, že se nachází na policii a podává na muže trestní oznámení. Poté předala sluchátko vedle sedícímu policistovi. „Pokud nechcete, aby na vás paní podávala trestní oznámení, můžete se s ní mimosoudně vyrovnat částkou 200 tisíc korun,“ oznámil překvapenému muži falešný policista. Žena potom dokonce ochotně slevila ze svých nároků a přistoupila na částku 150 tisíc korun. Muž se ale napálit nenechal a sám se obrátil na policii. „V tomto případě se muž zachoval správně, požadovanou částku nezaplatil a o finanční hotovost nepřišel. Podobným způsobem nepřišel o své 200tisícové úspory další takto vydíraný muž,“ komentovala to policejní mluvčí Lenka Vilímková.

V souvislosti s těmito případy policie hledá ženu z fotografie. Policii by mohla k případu poskytnout důležité informace.V souvislosti s těmito případy policie hledá ženu z fotografie. Policii by mohla k případu poskytnout důležité informace.Zdroj: PČRJenže další muži takto prozíraví nebyli. Na chlup stejnou situací si prošel třicetiletý muž, který se zalekl, nátlaku podlehl a 200 tisíc korun ženě poslal. Ošálit se nechal také dvaatřicetiletý muž, kterého také vyděsil zvláštní telefonát. „Mám u sebe paní, která vás chce udat za znásilnění její dcery, a pokud pošlete této paní na bankovní účet finanční částku ve výši 100 tisíc korun, tak vás neudá,“ znělo z telefonu, ve kterém se ohlásil údajný kriminalista. „V tomto případě mladý muž, i když neměl o znásilnění ženy ponětí, si peníze vypůjčil a odeslal,“ řekla Vilímková.

Policie proto pátrá po ženě, která takto mohla ošálit daleko více mužů. „Není vyloučeno, že poškozených mužů může být tímto způsobem mnohem více,“ dodala policejní mluvčí.

V souvislosti s těmito případy policie hledá ženu s hnědými vlasy po ramena, kterou v srpnu zachytila kamera z bankomatu. Tato žena by policii mohla k případu poskytnout důležité informace. „Pokud ženu znáte a víte, kde se nachází, sdělte nám tuto informaci na linku 158 nebo na telefonní čísla 974 578 324 a 601 313 978,“ instruovala Vilímková.

Neznámému pachateli či pachatelům hrozí za přečin vydírání až čtyřletý trest odnětí svobody nebo trest peněžitý.

Zdroj: Youtube