Ve středu kolem páté hodiny odpoledne přiběhla na obvodní oddělení policie ve Vysokém Mýtě žena prosit o pomoc s tím, že byla napadená, měla na sobě krev. Policisté se jí ujali, zavolali záchranku, ihned zjistili, že k incidentu mělo dojít o jeden dům dále vedle naší služebny. Policisté vyběhli, před obvodním oddělením zadrželi podezřelého a přivolali vrtulník ke zraněnému muži v domě,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Spekulovalo se, že k útoku došlo sekerou, to policie potvrdila ve středu odpoledne.

„Kriminalisté 74letého muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu spáchaném na 33letém muži a těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, kterého se měl dopustit na 45leté ženě. Útok proti muži i ženě byl veden sekerou, proti muži byl útok veden zvlášť surovým způsobem,“ dodala mluvčí.

Hrozí až vyjímečný trest

Kvůli brutalitě napadení muži hrozí vysoký trest, 15 až 20 let odnětí svobody případně výjimečný trest. Napadený muž je v nemocnici ve velmi vážném až kritickém zdravotním stavu, žena neutrpěla tak vážná zranění.

Muž utrpěl velmi vážná zranění na horní polovině těla. „Po stabilizaci a připojení k umělé plicní ventilaci ho vrtulník transportoval do nemocnice v Hradci Králové. Žena byla zraněna středně těžce středně v horní části těla, sanitka ji odvezla také do Hradce Králové,“ řekl pro ČTK mluvčí krajské zdravotnické služby Aleš Malý.

Motiv útoku zůstává neznámý

Podle informací Deníku,které policie potvrdila, muž na dvojici zaútočil přímo v domě, příčiny nebo motiv však zůstávají neznámé. Pro zraněného muže musel přiletět vrtulník letecké záchranné služby a transportoval ho do fakultní nemocnice, ženy se ujali policisté a záchranka.

Policie ihned začala vyšetřovat, proč k brutálnímu útoku došlo. Motiv ale specifikovat nebude. Žena se zachránila útěkem na policii, která má služebnu nedaleko domu, v němž se případ odehrál.