Minulý týden orlickoústečtí kriminalisté obvinili šestačtyřicetiletého muže ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Obviněný nejméně od poloviny roku 2019 do svého zadržení měl vyrábět psychotropní látku metamfetamin, známou jako pervitin, který měl sám užívat a část prodávat dalším osobám. Vyrobit měl nejméně 400 gramů, přičemž si při ceně kolem tisíce korun za gram mohl přijít až na 400 tisíc.

"K zadržení muže došlo ve spolupráci s kolegy ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, jelikož policisté měli indicie, že muž by mohl přechovávat střelné zbraně, přestože není držitelem zbrojního průkazu. Právě při domovní prohlídce policisté našli i varnu," uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Při domovních prohlídkách kolegové zajistili předměty a chemikálie sloužící k výrobě pervitinu, sáčky s bílým práškem, velké množství nábojů a několik zbraní.

"Zda se jednalo o funkční zbraně a takové, které podléhají evidenci, ukáže až další expertíza. Obviněný je stíhán na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let," dodlaa Holečková.