Ostraha obchodu nečekala na startovní povel, zloděj měl ale náskok. Volání: „Pozor, zloděj,“ však nenechalo v klidu bývalého strážníka a nyní technika pardubické městské policie, který běžce potkal v Nerudově ulici. Pachatele na chvíli chytil, ale ten za cenu ztráty lupu bojoval a podařilo se mu vysmeknout a zmizet. Zboží se vrátilo do obchodu a policie po pachateli pátrá. „Pokud znáte jméno podezřelého na útěku z videozáznamu bezpečnostní kamery, kontaktujte kolegy na čísle 974 566 651,“ vyzývá mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Autobusem tam a na kole domů

Svitavy, Litomyšl - Policistům se podařilo dopadnout jednapadesátiletého nezaměstnanému muže z Českotřebovska, který od září do října ukradl pět jízdních kol za zhruba dvaatřicet tisíc korun. Obviněný muž si kola vyhlížel ve Svitavách a v Litomyšli. Jezdil si pro ně veřejnou dopravou a na cestu zpátky použil právě kradené kolo. V jednom případě se mu však lup podařilo ihned zpeněžit. „Obviněný muž uvedl, že krádežemi řešil svou složitou finanční situaci,“ sdělil včera policejní mluvčí Ondřej Zeman. V policejních záznamech už starší muž záznam má. Za obdobné skutky byl trestně stíhán a také odsouzen. Nyní mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Ztratila se whisky. Nevypili ji, ukradli. Hledá se pachatel

Pardubice - Krádež alkoholu, navíc archivního, oznámil policistům v pardubických Polabinách sběratel, jemuž někdo probral sbírku, kterou dával dohromady přes patnáct let. „Nejprve se na jaře nedopočítal šesti lahví, nyní už jich na konci října postrádal celých dvacet jedna. Škodu si vyčíslil na třicet tisíc korun,“ uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie ale zatím neví, jak se pachatel k alkoholu dostal. Sbírka byla uložena v bytě. „Má-li kdokoliv z vás informace, které by nás k pachateli krádeže nasměrovaly, volejte na číslo 974 566 701,“ vyzývá policejní mluvčí.

Hořela dušičková výzdoba

Osík - Dvě hasičské jednotky zasahovaly ve středu krátce před polednem na hřbitově v Osíku. „Došlo k požáru několika tújí v délce asi deseti metrů,“ sdělila vyšetřovatelka Alena Cejpová. Hořet začalo od svíčky na náhrobku. Plameny se velmi rychle rozšířily. Škoda byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun.

Nechal si nalezený telefon. Skončil v diagnostickém ústavu

Chvaletice - Na chvaletické strážníky se obrátili místní učni s oznámením o krádeži mobilního telefonu. Předchozího dne si prý byli zahrát fotbal a přitom měl jednomu z nich vypadnout z kapsy telefon. Sám si toho nevšiml, ale někdo jiný zřejmě ano, protože telefon už nebyl k nalezení. „Jenže jak se podařilo zjistit, ještě týž večer už telefon jeden z chlapců, jejich bývalý spolužák, nabízel k prodeji chodcům v místním parku. Podle popisu strážníci také ihned věděli, s kým mají tu čest a že je třeba jednat rychle, má-li se telefon vrátit k původnímu majiteli,“ uvedla vrchní strážník Aneta Hámorská. To se také podařilo. Autohlídka zastihla podezřelého patnáctiletého mladíka krátce poté, co strážníci oznámení přijali. „Podezřelý se nejprve ke skutku moc neměl, nakonec ale jeho příbuzný telefon donesl strážníkům. To, že v telefonu chybí také SIM karta i paměťová karta, vyšlo najevo až v průběhu prošetřování. I karty se nakonec od příbuzných podezřelého podařilo získat a vrátit tak vše poškozenému. Případ pak byl dořešen uložením pokuty za přestupek proti majetku,“ sdělila Aneta Hámorská. Jenže případ tím ještě neskončil. Jakmile totiž strážníci jméno podezřelého zadali do počítače v hlídkovém voze, dozvěděli se další zajímavou skutečnost. „V jeho případě šlo navíc o osobu celostátně hledanou pro porušení soudního nařízení. Po dořešení krádeže telefonu proto předvedli strážníci mladíka na policejní stanici, kde byl státními policisty zadržen a následně eskortován do zařízení na Chomutovsku, kde bude mladík nyní dlouhodobě pobývat,“ uzavřela Hámorská.