O půl čtvrté vstoupili do obchodu s oblečením vedle zverimexu naproti místnímu gymnáziu. Muž obsluze vyhrožoval slzným plynem a požadoval vydání peněz. Když se jich nedočkal, prodavačku uhodil a z obchodu utekl. Žena naštěstí neutrpěla vážnější poranění.
Kromě neobvyklého složení se loupežná dvojice vyznačovala i tím, že byla silně cítit cigaretovým kouřem. „Muži zákona mají informace, že podezřelá dvojice se měla po ulici Nádražní v Žamberku, a konkrétně i v tomto obchodě, pohybovat již v 9.15 hodin dopoledne téhož dne,“ doplnila okresní policejní mluvčí Iveta Lehká.
Policie vyzývá ke spolupráci veřejnost. Muž i žena bílé pleti byli ve věku kolem 35 let. Muž byl štíhlé postavy a krátkých hnědých vlasů. Vysoký byl okolo 180 cm a na oválném obličeji měl nápadné, zřejmě dioptrické, brýle modré barvy. Mluvil plynule česky. Na sobě měl černou šusťákovou bundu a tmavě modré rifle; v pravém uchu potom náušnici s kamínkem. Žena, která s ním údajně byla, měla na sobě delší riflový kabát a modré rifle v hnědých kozačkách. Paní měla štíhlou postavu a dlouhé blond vlasy stažené do culíku.
„Pokud jste podezřelé osoby viděli a mohli byste jakoukoliv informací přispět k objasnění okolností celého případu nebo dopadení pachatele, volejte na bezplatnou linku tísňového volání 158 nebo zprávu sdělte policistům na kterémkoliv obvodním oddělení. Za spolupráci předem děkujeme,” vzkázala prostřednictvím Deníku Iveta Lehká.

(miš, zr)