Mladík je důvodně podezřelý, že začátkem minulého týdne vnikl v trutnovské nemocnici do pokojů pacientů. “Ve dvou případech ze skříňky nemocným odcizil finanční hotovost. Policisté ho také podezřívají, že se 11. listopadu letošního roku po 18. hodině dopustil v Trutnově trestného činu loupeže,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Burýšková. Vybral si za oběť mladou ženu, kterou sledoval na parkovišti. Zalíbila se mu její kabelka. Když žena usedla do vozu, nastříkal jí lupič do obličeje slzotvorný sprej a snažil se kabelky zmocnit. „Poškozená však začala volat o pomoc a útočník, aniž by se mu podařilo cokoliv odcizit, z místa utekl,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Burýšková.

Obviněný muž se dále zodpovídá i z vloupání do kanceláře jedné vrchlabské firmy, ke kterému došlo v polovině července. Poškodil dveře, dostal se do budovy, kde z trezoru kanceláře odcizit finanční hotovost. Vzniklá škoda byla vyčíslena na přibližně čtyři tisíce korun. Dalšího vloupání se měl dopustit v první polovině října, když vnikl do jednoho baru ve Vrchlabí. Přálo mu štěstí, protože nalezl klíč a otevřel si trezor umístěný pod barovým pultem. Odcizil z něj finanční hotovost, která přesáhla částku osmdesát tisíc korun.

Vyšetřovatel podal návrh na vazební stíhání obviněného. Pokud se prokáže jeho vina, hrozí mu za uvedené jednání trest odnětí svobody až na deset let.

(bm)