Mladý muž na jedné ze svitavských ulic převracel na Velikonoční pondělí kontejnery na odpadky. Rušil tím noční klid po půl jedenácté večer. „Když ho oslovil náhodný kolemjdoucí, podnapilý mladík jej fyzicky napadl. Napadený po útoku výtržníka musel vyhledat lékařské ošetření,“ uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Na místo přijela hlídka městské policie, která se snažila narušitele veřejného pořádku uklidnit. Při tom všem mladý muž nejprve verbálně a poté i fyzicky strážníka městské policie napadl. Z incidentu si strážník odnesl drobná poranění, která si musel nechat ošetřit.

O podnapilého muže se následně postarala hlídka svitavských policistů, která ho převezla na policejní služebnu. Poté v doprovodu policejní eskorty cestoval do Pardubic do protialkoholní záchytné stanice.

Policisté v souvislosti s tímto protiprávním jednáním podezřívají mladého muže ze spáchání dvou přečinů, a to násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Případ si již převzal policejní komisař kriminální policie a vyšetřování ve Svitavách.