„Možná by s ním spíš měl taky někdo praštit… Z těch lidí nic dobrého nevyroste a nedej bože, že se začnou množit. Asi by si měli i rodiče sáhnout do svědomí, jak své děti vychovali,“ zní jeden z nejslušnějších komentářů na sociálních sítích. Video se rozhodl zveřejnit mladý muž s přezdívkou Matthew Blunt. „Viděl jsem ho na Drsném světě, nedoporučuji nikomu, aby tam chodil, protože jsou tam hrozná videa. Požádal jsem stránku Drsný svět na instragramu, aby mě video poslali,“ líčí Matthew, jak se k záznamu dostal. Brzy zjistil, že v případu má prsty Jiří R. a video zveřejnil ve skupině, které byl mladík také členem. „Během pár hodin se podařilo dohledat všechny pachatele,“ dodal Matthew s tím, že takové chování by nikomu nemělo projít. „Jsem milovníkem zvířat. Že bych se na to video podíval a nic neudělal, to nepřipadalo v úvahu. Využil jsem sílu sociálních sítí a povedlo se,“ uzavírá. Po zveřejnění videa bylo na mladíky podáno trestní oznámení, případ policisté prověřují a poté stanoví právní kvalifikaci skutku. Facebookové účty mladíků a celé rodiny jsou už smazané.

Na sociálních sítích se objevila informace, že kotě je mrtvé. „Koťátko nepřežilo, teď se čeká jen na soud. Bylo jich těch zmetků víc, jednomu 13, druhý 17, třetí 18. Jedno kotě, sousedovo, hodili, druhé podpálili. Dali si to vše na instagram,“ zveřejnil jeden z diskutujících.

Případ nemá dohru jen na policii, brutální zacházení vyprovokovalo některé uživatele sítí natolik, že chtějí za aktéry týrání zajet a osobně si to s nimi vyřídit. „Aniž bys týpka zmlátil do bezvědomí, trochu postrašit by se mohl. Pokud je nezletilej, nebude se řešit absolutně nic. Pokud není, co dostane? Pokutu za přestupek a zamete se to pod koberec,“ tvrdí jedna z diskutujících. Rodina si již stěžuje na útoky ze svého okolí, v obci měly být vyvěšeny plakáty s fotkou mladíka, který kočku hodil s komentářem, že toto je tyran koček a ať si všichni hlídají své domácí mazlíčky. Jeden z otců mladíků už napsal na sociální sítě, že mu lidé brutálně slovně vyhrožují a napadají ho a slovním útokům prý čelí celá rodina.

VIDEO ZDE:

Zdroj: www.facebook.com/FFreeZy.eu