Clyde začal svoji zločineckou kariéru tím, že se věnoval přepadávání malých obchodů či venkovských čerpacích stanic. A jak je na tom Michal? Podle jičínské policie se Michal „živí” tím, že odcizil auto, odjel bez placení od benzinky a okradl stopaře.

Místo kasy ujel 
s autem

Celý příběh začal letos 10. října v jednom z pražských podniků. Bylo krátce po jedné hodině ranní, když do klubu vešel asi třiatřicetiletý muž. „Vyptával se na svoji známou a přitom se zmínil, že shání pultovou pokladnu. Zaslechl ho pětašedesátiletý důchodce, který v podniku vypomáhal a nabídl se, že mu pokladnu sežene, neboť je opravuje,” uvedla tisková mluvčí jičínských policistů Hana Klečalová s tím, že muž, který se představil jako Michal, nabídku přijal a ráno se starším pánem nasedl do jeho osobního vozidla Renault Laguna. Z pražského podniku poté vyrazili do Mladé Boleslavi, kde měl starší z dvojice naplánovanou opravu kasy. „Cestou se občerstvili 
u benzinové čerpací stanice, 
a poté pokračovali přes Mladou Boleslav do obce Sedliště na Jičínsku, kde má důchodce chalupu,” sdělila Klečalová. Zde se zdrželi do odpoledních hodin, a když nasedli zpět do vozidla, vzpomněl si Michal, že v chalupě nechal prsteny. „Starší muž se pro ně ochotně vydal, ale vzápětí již věděl, že udělal velkou chybu. Michal totiž usedl za volant jeho auta a ujel,” řekla mluvčí.
Okradený muž, který kromě vozidla přišel i o osobní doklady, doklady od vozu, notebook, mobilní telefony a další věci, vše okamžitě oznámil na policii. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 140 tisíc korun.

Stopa mizí 
ve Slovinsku

Případem se začali zabývat jičínští kriminalisté, kteří po vozidle vyhlásili celostátní pátrání. „K popisu údajného Michala okradený muž uvedl, že byl ve věku kolem 33 let, asi 180 centimetrů vysoký, sportovní postavy, měl velký nos, čelní pleš a tetování na obou pažích. Na ruce měl velké oválné hodinky s vypouklým sklíčkem. Hovořil s moravským přízvukem,” sdělila Klečalová.
Dva dny po krádeži zachytil odcizenou lagunu kamerový systém benzinové čerpací stanice v Tvarožné na Moravě. „Řidičem nebyl nikdo jiný než údajný Michal, který zde natankoval přes 50 litrů benzinu, a poté bez zaplacení ujel,” informovala mluvčí s tím, že do třetice dal o sobě vědět až v dalekém Slovinsku, kde u benzinové čerpací stanice ve Slivnici okradl amerického stopaře. Nejdříve ho požádal, aby mu pomohl roztlačit vůz, a poté mu i s jeho věcmi ujel.
Ve Slovinsku prozatím Michalova stopa končí. Možná že si tu hledá svoji Bonnii? Než k tomu ale dojde, tak jičínští kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po totožnosti údajného Michala. Případné informace je možné zavolat na linku tísňového volání 158 nebo přímo na telefonní číslo 974 533 101.