Netušil ale, že jeho dvaačtyřicetiletý kamarád si z něj chtěl zřejmě vystřelit. „Den předem měl do popelníku nasypat střelný prach z petardy. O jeho počínání neměl kuřák ani ponětí. Druhý den po dokončení své oblíbené činnosti chtěl uhasit nedopalek o dno popelníku, tím se hořlavina vznítila a popálila ho na palci pravé ruky,“ řekla k případu mluvčí policie Lenka Vilímková s tím, že zraněný muž musel vyhledat lékařské ošetření v nemocnici. „Případ jsme kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití. Pokud se muži vina ve správním řízení prokáže, hrozí mu až dvacetitisícová pokuta,“ dodala mluvčí.

Mladík dvakrát napadl stejně starého kluka, čelí obvinění z výtržnictví  

Vysokomýtsko - Dva dny hrůzy si zažil mladík ve školním věku, který čelil napadení ze strany stejně starého chlapce. Stalo se tomu na Vysokomýtsku. „V prvním případě se tak mělo stát na půdě jedné ze základních škol. Na chodbě školského zařízení ho před dalšími osobami údajně fyzicky napadl a tím mu způsobil zranění. O den později se jeho agresivní jednání vůči stejné oběti opakovalo na veřejném prostranství. Možná jeho agresivitu vyprovokovala rána z odpálené pyrotechniky, kterou iniciovala osoba jdoucí s chlapcem,“ popsala mluvčí policie Lenka Vilímková s tím, že agresor chlapci způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. „Agresivního mladíka jsme obvinili z provinění výtržnictví. Pokud mu soud jeho vinu prokáže, může až jeden a půl roku zpytovat svědomí ve vězení,“ doplnila mluvčí.

Mýtští hasiči zachraňovali papoušky  

Vysoké Mýto - Neobvyklý případ mají na svém kontě vysokomýtští dobrovolní hasiči. V sobotu ráno byli přivoláni do mýtské ulice Mládežnická, kde svému majiteli ulétli dva papoušci. Vykutálení opeřenci se usadili na stromě. „Jednoho se podařilo ze stromu sundat a předat ho majiteli,“ uvedli hasiči na svých webových stránkách. Druhý papoušek ale neváhal a jakmile zpozoroval situaci, ulétl. Hasiči se na místo vrátili po poledni znovu, to už se papoušek znovu vyhříval na stromě. „Za pomoci vodního proudu z koše plošiny byl papoušek nahnán na jiný přilehlý strom. Následně byl odchycen a předán majiteli,“ popsali úspěšný zásah hasiči.

Hledaný Jiří Čeřen z Dolní Orlice na Králicku
Rodina už přes šest týdnů postrádá příbuzného, odešel neznámo kam