„V těchto dnech kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Hradec Králové obvinili z trestného činu padělání a pozměnění známek 66letou ženu a jejího 43letého syna. Oběma kladou za vinu, že během půl roku podali na jedné pobočce České pošty na Královéhradecku v devíti případech téměř 320 poštovních zásilek, které byly opatřeny 475 kusy falz známek v hodnotě 26 Kč za kus a 151 ks pozměněných poštovních známek v hodnotě 30 Kč za kus. Žena v době zadržení měla u sebe dalších 9 obálek opatřených těmito známkami, které měla připraveny k podání,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Jak doplnila, při následné domovní prohlídce policisté u ženy nalezli dalších téměř 550 kusů falz a necelých 150 kusů pozměněných známek.

„Muž, který se zabývá prodejem a obchodováním s poštovními známkami, pohledy, dopisnicemi a obálkami a dalšími podobnými předměty, používal známky na rozesílání tohoto zboží zákazníkům z celého světa. Známky kupoval na internetu za poloviční hodnotu a koncovým zákazníkům účtoval plnou cenu,“ sdělila dále k případu Kormošová.

Matka synovi pomáhala s administrativou - psala adresy, lepila známky a podávala na poště.

„Ze znaleckého posudku vyplynulo, že všechny předložené 26korunové známky jsou falešné a 30korunové jsou pozměněné a to tak, že z nich byla pomocí chemického prostředku odstraněna razítka pošt a tudíž byla již jednou použita,“ upřesnila policejní mluvčí.

Oba obvinění způsobili na poštovném téměř 20tisícovou škodu. Přestože oběma hrozil trest odnětí svobody na 6 měsíců až 5 let nebo peněžitý trest, bude pravděpodobně jejich trestní stíhání zastaveno, protože složili desítky tisíc na peněžitou pomoc obětem trestné činnosti.