Neznámý zloděj tady odjel s cizím autem VW Transporter, ve kterém bylo šest párů luxusních sjezdových lyží značek Fischer FIS, Salomon a Super-G FIS, pět párů sjezdových holí, dva obaly na lyže, plastový kanystr a další věci.
Pouhý den před tím se neznámý lapka jen pár desítek metrů odsud vloupal do auta značky Mercedes-Benz Vito. Z něj ukradl oděvní součástky značky Bogner, zde škoda přesáhla půl milionu korun.
Zloději mají na horách prostě po roce opět žně. A policisté marně apelují, aby lidé svá auta řádně zamykali a nenechávali v nich žádné volně odložené věci.
„Vloupání do auta a následná krádež je pro zkušeného lapku otázkou několika vteřin. Stejně tak lyžařskou výbavu je lepší ukládat do lyžáren a jiných uzamykatelných místností. Pokud je to možné, parkujte svůj automobil na hlídaném parkovišti nebo alespoň na místě, které je v noci osvětleno,” vyzývá mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.
Parkování na vyhrazených parkovištích má ostatně i další důvod: „špatně zaparkované vozidlo může způsobit pozdní příjezd záchranky.
Krkonoše jsou ovšem také plné kapsářů. Lyžaři a snowboardisté by proto neměli nechávat svou výbavu volně odloženou v blízkosti restaurací či stánků s občerstvením. „Myslete na to, abyste měli své peněženky, mobilní telefony a jiné cennosti v uzavřených kapsách na svém oblečení,” dodal Udo Ertner.

• Dosud neznámý lapka vnikl před svátky v noci ve Špindlu násilím do osobního auta Mercedes-Benz Vito, z něj odcizil luxusní oblečení značky Bogner za 578 tisíc korun.
• Z odstavné plochy u hotelu ve Špindlu před svátky v nočních hodinách odcizil zloděj vozidlo značky VW Transporter včetně drahého lyžařského vybavení, škoda přesáhla 1 400 000 korun.
• Ze zajištěné garáže jednoho hotelu v Černém Dole někdo ukradl motorovou čtyřkolku s gumovými pásy značky Yamaha, černé barvy, registrační značky 3A6 6446.
• Z parkoviště před jedním špindlerovským hotelem kdosi v noci ukradl auto BMW černé metalízy, německé registrační značky WB-YJ111, škoda dosáhla 290 tisíc korun.
• Na svou neopatrnost doplatil devětadvacetiletý řidič, který své auto ve Velké Úpě nezamkl a od vozidla se na několik minut vzdálil. Po příchodu zjistil, že mu zmizely doklady a 100 tisíc korun.