Postaví se před něj lupiči, pěstitelé konopí a muž, který měl znásilnit nezletilou.

Povedená čtveřice

V pondělí se před předsedkyni hradeckého soudního senátu Annu Bímovou znovu postaví čtveřice mužů, kteří měli podle žaloby okrást ve Vysokém Mýtě mladou dívku.
K soudu je přivedla výpověď jednoho z obžalovaných, dvacetiletého Karla Šárköziho, který na policii uvedl jako své spolupachatele jednadvacetiletého Davida Buriana, o rok mladšího Roberta Lakatoše a čtyřiadvacetiletého Dezidera Cibulu.
Ti podle jeho slov, a také podle obžaloby, měli dívku přepadnout. „Večer se vracela z atletického tréninku, když k ní přistoupil Lakatoš, který ji s jedním nezletilým chlapcem chytili za ruce a odvlekli ji k nedalekým garážím,” stojí v obžalobě. „Tam jí Cibula dal před obličej nůž a chtěl na ní peníze. Ona se snažila volat o pomoc, ale zastrašili jsme ji právě tím nožem. Pak ji Burian prošacoval a sebral peníze,” uvedl ve výpovědi Karel Šárközi.
Dodal, že se mu ta dívka líbila, a proto ji začal osahávat. „Nejdříve jen přes bundu na prsou. Pak mi Burian řekl, že jí mám sundat pásek. Udělal jsem to a rukou jsem jí zajel pod kalhotky. Nijak se nebránila. Totéž pak udělal i Burian,” řekl Šárközi.
Podle obžaloby skončilo trápení pro dívku v době, kdy se čtveřice mezi sebou začala dohadovat, komu z nich poškozená vlastně patří. Na tom se však prý nedohodli a při odchodu dívce pohrozili, že když vše nahlásí, bude zle. „Lakatoš dívku ještě strhl k zemi a kopl ji do břicha,” uvádí obžaloba.
Trojice, kterou Šárközi uvedl jako spolupachatele, však svůj podíl na činu odmítá. V případě odsouzení hrozí čtveřici dvanáct let.

Hrátky ve spánku a po koupeli

Ve středu se před soud postaví Jindřich Forst, který měl podle obžaloby několik měsíců znásilňovat nezletilou dívku. „Minimálně od června roku 2009 do 6. června 2010 v místě svého trvalého bydliště, případně na dalších neustanovených místech, v úmyslu vlastního sexuálního uspokojení provozoval sexuální praktiky s nezletilou, zřejmě v noci či v době jejího polospánku či spánku, kdy s ní spal na jedné posteli,” stojí v obžalobě. Ta si vždy druhý den stěžovala na bolesti v oblasti genitálií a byla zde zarudlá. „Dále vždy po koupání dceru mazal mastí v oblasti genitálií a v oblasti konečníku a poté jí opakovaně ve více případech roztáhl nohy a nosem jí jezdil na přirození a stehnech, přitom u něho docházelo k erekci. Také ji do konečníku a pochvy strkal válcovité předměty,” píše se v obžalobě. Ve všech případech měl muž využít dívčin nízký věk a sexuální neznalost.
Jako poslední se ve čtvrtek postaví před hradecký soud dvojice Martin Křivský a Thi Minh Duong Křivská, kteří jsou obžalováni z nedovolené výroby a nakládání s omamnými látkami.