Čtyřkolkáře se rozhodl zastavit policista na méně frekventovaném úseku okrskové silnice 31211 v obci Litice nad Orlicí. „Po pár metrech řidič zastavil, policista jej vyzval, aby předložil doklady k vozidlu i řidičské oprávnění, ale mladý muž měl u sebe pouze občanku,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Maturová.

Na vyzvání policisty šel mladík s pravdou okamžitě ven. „Já se přiznám, že řidičák nemám. Říkali mi, že tady po tom kousku nemusím,“ řekl opatrně řidič policistovi. To byl navíc prý i důvod, proč na čtyřkolce jel bez registrační značky a pojištění po pozemní komunikaci 3. třídy.

Ilustrační foto
Vedry trpí všichni, ale jen úředníci v Chrudimi šli v poledne domů. Strhli bouři

Lustrací později vyšlo najevo, že už v minulosti neoprávněně řídil jiný dopravní prostředek a jako „neřidič“ si za to trest odpykal. Nyní mu hrozí až padesátitisícová pokuta.

„Pamatujte, že pokud stroj nemá technický průkaz, potažmo i registrační značku, určitě nepatří na silnici byť by její řidič měl za sebou autoškolu na všechny možné řidičské skupiny a podskupiny,“ upozornila Maturová. O absenci řidičské průkazu snad ani nemluvě.

Videozáznam ze zadržení čtyřkolkáře:

Zdroj: Youtube