„Oznamovatelka měla obavy, aby se křičící žena neocitla v nějakém nebezpečí a zcela správně tedy zavolala pomoc. Po příjezdu hlídky na místo se však křik změnil v několik posledních vášnivých vzdechů. Strážníci ještě chvíli zůstali na místě, aby se přesvědčili, že se skutečně jednalo o akt příjemný, nikoliv protiprávní,“ sdělila mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová. „Hlídka do vášnivého setkání nijak nezasahovala a oznamovatelku mohla uklidnit, že příčinou ranního křiku byla pouze tělesná rozkoš,“ uzavřela Klementová.

Pátrání po seniorce dopadlo dobře

Svitavsko - Policie ve středu ukončila pátrání po devětasedmdesátileté ženě, která se pohřešovala od úterního poledne. „Žena měla nastoupit do autobusu na Jimramov a Nové Město na Moravě, kde podle zjištěných informací kolem patnácté hodiny vystoupila na zastávce poblíž místní nemocnice. Údajně měla směrem k nemocnici i odejít. Za svou ošetřující lékařkou, kam měla s největší pravděpodobností namířeno, už nedošla,“ sdělil Deníku svitavský policejní mluvčí Ondřej Zeman. Pohřešovaná seniorka, která podle policie trpí střední až silnou stařeckou demencí, což bylo zřejmě i důvodem jejího zmizení, byla živá nalezena v Novém Městě na Moravě ve středu odpoledne.

Šofér odešel od dopravní nehody

Čankovice - Na silnici mezi Městcem a Čankovicemi u odbočky na Chroustovice naboural v úterý kolem sedmé ráno řidič červeného peugeotu. Jak včera uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař, šofér se pravděpodobně nevěnoval plně řízení, při projíždění zatáčky najel na levou krajnici, narazil do směrového sloupku, následně do betonového mostku a zastavil se až o vzrostlý strom. Šofér vystoupil a odešel. Hlídka policistů jej vypátrala později v Hrochově Týnci. Test na drogy i alkohol dopadl negativně, ale jak se ukázalo, muž měl už z dřívějška zakázané řízení. Nyní jej čekají opletačky se soudem. Škoda na autě byla předběžně vyčíslena na 40 000 korun.

Na silnici začalo hořet nákladní auto. Hasiči jej rychle uhasili

Chrudim - Na silnici u Medlešic v úterý před pátou hodinou začala hořet Tatra 815. „K požáru nákladního automobilu byli hasiči přivoláni v 16.52 hodin. Hořelo v motorové části vozu a škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková s tím, že oheň se podařilo zlikvidovat devět minut po páté odpoledne. Příčina vzniku požáru se nyní vyšetřuje.