Řidiči podivíni

Dvaadvacetiletý muž jel večer po dálnici D11 na motorce osvětlené pouze baterkami. Policisté, kteří ho zastavili, zjistili, že stroj nemá technickou kontrolu, mladík na něj nevlastní řidičské oprávnění a navíc je pod vlivem drog.

Před panelákem v Hradci Králové policie objevila auto s velkým osázeným květináčem na střeše, kolem kterého zmateně pobíhal polonahý muž. Policistům sdělil, že si na své auto může dát, co chce, a pokud od něj hlídka něco potřebuje, ať si ho najde v gay sauně. Mužova matka pak policii sdělila, že syn se kvůli drogové závislosti léči na psychiatrii. Tam ho posléze přepravili záchranáři.

Jiné auto chtěla policie zkontrolovat kvůli špatnému parkování. Vůz se  však rozjel, začal ujíždět a k překvapení hlídky z něj začali za jízdy vyskakovat lidé. Jeden z nich dokonce upadl na jiné zaparkované vozidlo a urazil mu zrcátko.  „Ten magor se rozjel, říkal, že máme lepší auto, a tak že prý ujedeme," řekl jeden pasažérů při výslechu policii.

Zrádný ručník

Pětatřicetiletý muž se v Trutnově pokoušel ukrást  ze střechy bývalé továrny měď. Když však lezl kolem  trafostanice, zasáhl ho elektrický proud. Vážně zraněný a dezorientovaný pachatel si musel zavolat na pomoc policii.

Mladá žena z Hradce Králové se obrátila na policisty, protože zjistila, že její bývalý přítel ji sleduje  webkamerou umístěnou v koupelně. Muž, s nímž i po rozchodu bydlela ve společné domácnosti, ji při sprchování  sledoval u počítače ve vedlejším pokoji. Bláhově se prozradil, když si  žena přes webkameru, kterou pokládala za čidlo vlhkosti, přehodila ručník, a  muž na ni zavolal,  ať ho ihned sundá.

Umělci a tygr

Dva mladíci se bavili sprejováním fasád v Pardubicích. Když je policisté po oznámení všímavých občanů dopadli, zjistili, že o důkazy nebude nouze, protože takzvaní umělci si svou činnost natáčeli na kameru.

Zajímavé případy zaznamenali i celníci. V polovině ledna objevili v autě nedaleko Svitav téměř kompletní kostru tygra. Cizinci, který ji převážel,  hrozí až tři roky vězení, protože tygr je chráněné zvíře. Muž celníkům vysvětlil,  že kostru má pro své osobní účely a bude mu sloužit jako medicína.

(vit)