Poté, co se v pondělí snažil ukrást kabelku šestašedesátileté ženě v Písečné ulici, ho totiž policisté dopadli.

Většinu svého života strávil v cele

„Neznámý cyklista měl ženu, jedoucí na jízdním kole, dojet zezadu a pokusit se jí z košíku odcizit kabelku. Tu však měla dobře zajištěnou a zloději se ji odcizit nepodařilo. Místo toho oba upadli za jízdy na zem. Následně se pachatel snažil z místa co nejrychleji zmizet. Později uvedl, že jel tak rychle, až mu spadl řetěz a musel se odrážet nohama. Žena, ač lehce zraněná, zavolala na policii. Do telefonu sdělila místo i přibližný popis pachatele. To stačilo mužům zákona k tomu, aby muže dojeli a zadrželi," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Na policii se muž doznal k šestnácti skutkům a byl obviněn. Hrozí mu až pětileté vězení. Dopadený postrach hradeckých žen není ve své „branži" žádným nováčkem.

„V současné době se zdržoval na ubytovně, nikde nepracoval a v minulosti strávil většinu času ve výkonu trestu. Uvedl, že byl devětkrát soudně trestán a to za majetkovou trestnou činnost. Kromě hmotných dávek v nouzi si obstarával peníze takzvaně na ulici," vysvětlila mluvčí.

Za lupem navíc vyjížděl do různých částí města na jízdním kole, které údajně odcizil před dvěma měsíci u obchodního domu. Z ukradených kabelek si prý nechával pouze peníze, kabelky i s doklady či osobními věcmi vyhazoval buď do kontejnerů, nebo do obou řek protékajících Hradcem. „Starší ženy si prý vybíral záměrně proto, že se mu zdály být snadným cílem kvůli své bezbrannosti a nehrozilo prý, že ho budou pronásledovat," dodala Burýšková.

Ostatně jeho předposlední obětí se v sobotu stala pětaosmdesátiletá žena, které v Labské Kotlině vytrhl z ruky tašku, v níž měla kabelku, dvoje dioptrické brýle i naslouchátka za šest tisíc korun.