Dílčí vítězství. Tak může Pavel Koblížek mluvit o rozhodnutí brněnského Nejvyššího soudu, který vyhověl jeho žádosti o odklad patnáctiletého trestu. Ten bývalý vysokomýtský strážník „vyfasoval" na podzim loňského roku jako trest za to, že před třemi lety před mýtskou diskotékou výstřely z jeho legálně držené zbraně zasáhly dva muže. Jeden zraněním podlehl, druhý přežil.

Verdikty rozdílné jako den a noc

Exstrážník stále tvrdí, že jednal v sebeobraně a čelil agresivnímu útoku majitele podniku a jeho bratrů.

Hradecký krajský soud Koblížkovi původně uložil podmínku. Následovalo odvolání. Odvolací Vrchní soud v Praze trest následně změnil na patnáct let za mřížemi.

Usiluje o zrušení rozsudku

Koblížek podal dovolání a domáhá se zrušení rozsudku – podle něj spočívá v nesprávném posouzení skutku. „Pevně věřím, že rozhodnutí soudu prvního stupně potvrdí i Nejvyšší soud. Stejně věřím, že se prokáže i zneužití postavení ze strany státní zástupkyně a soudce Vrchního soudu, kteří – navzdory důkazům obsaženým ve spise – jednali na objednávku," reagoval bez skrupulí na rozhodnutí o odkladu trestu Pavel Koblížek. Na svém webu zveřejnil rozbor rozsudku hradeckého soudu a chystá i rozbor rozhodnutí odvolacího soudu.

Kdy se ale verdiktu Nejvyššího soudu dočká, zatím není jasné.