Jednu pohádku si ve čtvrtek mohla s předstihem poslechnout i předsedkyně Krajského soudu v Hradci Králové Anna Bímová, která začala zpovídat čtveřici mužů, kteří měli podle obžaloby 15. listopadu 2010 přepadnout a okrást ve Vysokém Mýtě mladou dívku. Jeden z obžalovaných, dvacetiletý Karel Šárközi, se u svých výpovědí totiž choval jako král z pohádky Pyšná princezna, když by se daly jeho čtyři výslechy shrnout do věty: „Odvolávám co jsem odvolal a přiznávám co jsem přiznal.”

„Šárközi to na nás hodil. Někoho určitě kryje”

Právě jeho výpověď na policii přivedla do soudní síně i jeho tři kamarády: jednadvacetiletého Davida Buriana, o rok mladšího Roberta Lakatoše a čtyřiadvacetiletého Dezidera Cibulu. Ti podle jeho slov při první a třetí výpovědi na policii, a také podle obžaloby, měli být jeho společníky při loupežném přepadení dívky. „Ta se večer vracela z atletického tréninku, když k ní přistoupil Lakatoš, který ji s jedním nezletilým chlapcem chytili za ruce a odvlekli ji k nedalekým garážím,” stojí v obžalobě. „Tam ji Cibula dal před obličej nůž a chtěl na ni peníze. Ona se snažila volat o pomoc, ale zastrašili jsme ji právě tím nožem. Pak ji Burian prošacoval a sebral peníze,” uvedl v jedné z výpovědí Šárközi. Dodal, že se mu ta dívka líbila, a proto ji začal osahávat. „Nejdříve jen přes bundu na prsou. Pak mi Burian řekl, že jí mám sundat pásek. Udělal jsem to a rukou jsem ji zajel pod kalhotky. Nijak se nebránila. Totéž pak udělal i Burian,” řekl Šárközi.
Podle obžaloby skončilo trápení pro dívku v době, kdy se čtveřice mezi sebou začala dohadovat, komu z nich poškozená vlastně patří. Na tom se však prý nedohodli a při odchodu dívce pohrozili, že když vše nahlásí, bude zle. „Lakatoš ji ještě strhl k zemi a kopl dívku do břicha,” uvádí obžaloba.
Trojice, kterou Šárközi uvedl jako spolupachatele, však svůj podíl na činu odmítá. „Mluví nesmysly. Nikdy bych nic podobného holce neudělal. V tu dobu jsem tam ani nemohl být, měl jsem pochroumanou nohu a nemohl pořádně chodit, proto jsem byl celou dobu doma,” řekl před soudem Cibula a dodal, že Vysoké Mýto je malé město a o události se dozvěděl až od svých kamarádů. „Ti navíc řekli, že Šárközi tam skutečně byl, ale s úplně jinou partou. Všichni víme, že to nemá v hlavě v pořádku,a tak se domnívám, že mu někdo ty výpovědi nalil do hlavy s tím, že nás to očerní a oni budou v pohodě. Já dokonce vím, kdo by to mohl být,” řekl obžalovaný Cibula. Podobně mluvili i další dva výtečníci.
V případě odsouzení hrozí čtveřici dvanáct let.