„Událost prověřujeme,“ potvrdila tisková mluvčí policie Eva Maturová. „Zatím ještě neproběhly výslechy všech zúčastněných osob, které je potřeba vyslechnout, z tohoto důvodu nebudeme k případu poskytovat žádné další informace. Holčička je po zdravotním ošetření, budeme žádat rodinu, zda dá souhlas s vydáním lékařské zprávy a podle ní se bude posuzovat právní kvalifikace,“ dodala Maturová s tím, že v tuto chvíli nelze říct nic bližšího o vztahu poškozených ke psovi, o psovi ani o jeho dalším osudu.

Podle maminky holčičky dívka psa nijak neprovokovala, pouze procházela kolem něj u cukrárny, kam si odskočila majitelka. Byl uvázaný, ale náhubek neměl. „Víme, o jakého psa se jedná. Pes není naočkovaný a dříve útočil na ostatní psy, což jsme se bohužel dozvěděli pozdě,“ řekla Deníku. Rodinu mrzí reakce na sociálních sítích, které se po zveřejnění případu zvrhly v místy nechutnou diskusi.

K incidentu došlo minulou sobotu. Na místě zasahovala posádka Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. „Holčička byla ihned po příjezdu našich posádek ošetřena a následně převezena k definitivnímu operačnímu ošetření do Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ uvedl mluvčí záchranky Aleš Malý a dodal: „Rozárce přejeme brzké uzdravení a hodně úsměvů na tváři.“

Útoky psů

Rok vězení za ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí ženě z Olomoucka, které letos v říjnu utekl pes otevřenou brankou a napadl ženu venčící malého psíka. Když se ho snažila chránit, pokousal ji na ruce. Při incidentu byl zraněn i psík, který musel být ošetřen na veterinární klinice.

Agresivní pes napadl v červnu mladého muže v brněnských Židenicích, šlo o německého ovčáka, který vyběhl bránou otevřenou u jedné z místních firem. Strážníci psa zahnali zpět do areálu, ten však stále dorážel na vrata a snažil se je podlézt. Zásah komplikoval silně opilý pracovník firmy, který se strážníky odmítal spolupracovat a bránil jim, aby zvíře odchytli. Muži zákona proto opilce zpacifikovali pepřovým sprejem a ovčáka uspali narkotizační střelou. Skončil v městském útulku.

Na Havlíčkobrodsku v březnu při roznášení roušek pokousal pes starostku jedné z obcí. Když majitel otvíral branku, pes se protáhl ven a ženu kousl do stehna. Zranění ji musel ošetřit a zašít obvodní lékař.

K nejtragičtějším případům patří událost, ke které došlo v září roku 2016 na zahradě v Lužci nad Cidlinou. Pětiletý chlapec zemřel po útoku psů, vykrvácel z rozsáhlých poranění. Soud majiteli zvířat a otci dítěte udělil podmíněné tresty.