Bylo pozdní odpoledne, všední den, kdy lidé z práce míří na nákup a potom domů. Obyčejný běh událostí ale v moravskotřebovském Penny Marketu narušila hádka dvou dětí, do které se údajně vložil otec jednoho z nich, aby svého potomka bránil. Slova asi nepomohla, a tak dal podle některých svědků malému křiklounovi pohlavek… A za to dostal před prodejnou on i matka dítěte nakládačku.

Incident, který se odehrál ve čtvrtek 4. května, má trestněprávní dohru. Podle svitavské policejní mluvčí Hany Kaizarové zahájí policie v nejbližších hodinách úkony trestního řízení pro výtržnictví.

„Ve čtvrtek 4. května krátce po páté hodině odpolední došlo v supermarketu ke slovní potyčce, která se následně přenesla ven před prodejnu," upřesnila mluvčí Hana Kaizarová.

Podle sdělení policie došlo k napadení třicetiletého muže a čtyřiadvacetileté ženy. Muž skončil po napadení ve svitavské nemocnici, kde se podrobil dalšímu vyšetření.

Starosta města Miloš Izák násilný čin jednoznačně odsoudil. „Byl tam konflikt dvou malých dětí. Potom nějací muži vyběhli z auta a oba, muže i ženu, srazili k zemi. Jsou to místní nepřizpůsobiví," řekl o útočnících a na jejich adresu ještě dodal: „Je u nich podezření na drogy. Je to lidská spodina. Bude to předmětem trestního řízení a potom už je to na rozhodnutí soudu."

Napadení nezůstalo bez ohlasu ani na sociálních sítích. V diskuzi, která, jak už to v podobných případech bývá, nepostrádá xenofobní zabarvení, se vyjádřili přímí svědkové incidentu.

„Romové zbili muže a ženu za to, že bránili své dítě před jejich, které na něj mluvilo sprostě. Pán lehký otřes mozku, paní celá domlácená. Pán byl tuším převezen do nemocnice," uvedla jedna z diskutujících. Další komentář přidala žena užívající profil Martina Chromcová. „Nejhorší je, že ten jejich syn se tam na to ještě musel dívat, jak mlátí rodiče," povzdechla si.

Následovaly zevšeobecňující komentáře poukazující na skutečnost, že útočníky byli údajně místní Romové. Proti nim se ohradila diskutující s nickem Magdaléna Danielová. „Nadávat a odsuzovat, to vám jde dobře, ale zjistit si, jak to doopravdy bylo, to ne. Byla jsem u toho, a ten chlap praštil osmileté dítě… Myslím si, že žádné matce by se nelíbilo, kdyby opilý chlap napadl nemocné dítě," uvedla. Podle ní přivolala policii a záchranku ochranka supermarketu, když viděla, že muž napadl dítě.

Do diskuze se vložila také uživatelka Barbora Kalandrová. „To osmileté dítě prý ale nadávalo (dost nevybíravým způsobem) jejich dítěti. Otec prý slovně požádal, ať toho nechá, a když neuposlechlo, dal mu pohlavek. A pak hned najela banda chlapů, co ho domlátili do bezvědomí," napsala.

Na místě kromě Policie ČR a záchranky asistovala i moravskotřebovská městská policie. „V rámci součinnosti jsme s jedním vozidlem byli na místě pouze jako zajištění hlídky Policie ČR, pro případ, že by situace eskalovala," uvedl velitel městské policie Radovan Zobač.

Ze sociálních sítí
„Romové zbili muže a ženu za to, že bránili své dítě před jejich, které na něj mluvilo sprostě… Pán lehký otřes mozku, paní celá domlácená. Pán byl tuším převezen do nemocnice." (Andrea Klímová Štrambachová)

„Nejhorší je že ten jejich syn se tam na to ještě musel dívat..jak jim mlátí rodiče." (Martina Chromocová)

„Nadávat a odsuzovat to vám jde dobře, ale zjistit si, jak to doopravdy bylo, to ne. Byla jsem u toho a ten chlap praštil osmileté dítě… myslím si, že žádné matce by se nelíbilo, kdyby chlap opilý napadl nemocné dítě… a mimochodem policii a sanitku volala ochranka penny, neboť viděla, že chlap napadl dítě" (Magdaléna Danielová)

„To osmileté dítě prý ale nadávalo (dost nevybíravým způsobem) jejich dítěti, otec prý slovně požádal, ať toho nechá, a když neuposlechlo, dal mu pohlavek. A pak hned najela banda chlapů, co ho domlátili do bezvědomí a na to vše se museli dívat jejich děti? Kde je teda pravda?" (Barbora Kalandrová)