Ve sdělovacích prostředcích předem avizované dopravní kontroly na silnicích policie opravdu spustila.
Pardubičtí policisté vyrazili s radary k silnicím a v některých případech měli i pocit, že se jim některá čísla na displejích přístrojů snad zdají.
„V jednom případě zastavili řidiče osobního vozu, který měl v době, kdy ho hlídka změřila, na tachometru přes sto padesát kilometrů v místě, kde je povolená rychlost maximálně sedmdesát kilometrů za hodinu. A zdaleka nebyl jediným, kdo takovýmto způsobem rychlost překročil,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

To hlavní ale teprve mělo přijít.
„Hlídka dopravní policie chtěla na Hradecké ulici zastavit motorkáře kvůli běžné dopravní kontrole. Ten však policistu objel a vyrazil plnou rychlostí směrem do města,“ řekla Janovská.
Splašený motorkář pak ve vysoké rychlosti projel kolem Afi Palace směr Hypernova. Přitom ale projel několik křižovatek na červenou a krom sebe tak ohrozil i další řidiče.

V té době však za sebou měl již dopravní hlídku a před sebou další vozidlo policistů z hlídkové služby, kteří se jej pokusili zastavit před kruhovým objezdem u Hypernovy. Ačkoliv vozidlo stálo s rozsvícenými majáky i nápisem stop uprostřed silnice, motorkář jej objel zprava a pokračoval po nadjezdu směrem na Chrudim. Těsně před železničním nadjezdem u Parama ale narazil na vozidlo hlídkařů znovu, tentokrát ale stálo na šířku přes celou silnici. A tím také divoká jízda skončila.

„Nechtěl jsem nikoho ohrozit a hlavně přítelkyni, proto jsem zastavil,“ řekl pětadvacetiletý motorkář z Loun.
Z místa se však stále snažil ujet, proto mu policisté přiložili pouta.

Motorkáře teď čeká správní řízení za neuposlechnutí výzvy policie i za spáchané dopravní přestupky.

Policejní statistika pondělku byla ale také velmi výmluvná:

65 řidičů překročilo povolenou rychlost (rekordman jel více než 150 km/h)
5 z nich bude dál řešeno ve správním řízení (překročili rychlost o více než 20 km/h anebo byli za stejný přestupek trestáni za poslední půlrok)
2 pokuty dostali i cyklisté
3 pokuty vyfasovali i chodci
7 pasažérů vozidel nebylo připoutáno
4 vozidla nebyla v pořádku po technické stránce