Na zápas v Pardubicích asi nebude v dobrém vzpomínat trojice hokejových rozhodčích René Hradil, Marián Poruba a Michal Čech.

Z Pardubic totiž odjeli doslova s prázdnou. Jejich auta si vzal na mušku neznámý zloděj a sebral úplně vše.
K nepříjemné události došlo po zápase s Kladnem. Trojice rozhodčích se cestou domů zastavila kolem 21. hodiny na večeři v restauraci Steak station na pardubickém sídlišti Dubina. Vozidla odstavili na parkovišti vedle sebe.

„Byli jsme uvnitř maximálně hodinu. Když jsme se vrátili, zjistili jsme, že nám někdo obě vozidla vykradl,“ konstatovali hokejoví rozhodčí.
Bohužel pro ně zloději brali skutečně vše. „Šlo o pracovní věci. Všem nám zmizela kompletní výstroj – přilby, brusle, chrániče, dresy a další pracovní věci – diáře, taška s pracovními dokumenty, notebook i navigace. Celkem škodu odhadujeme alespoň na sto tisíc,“ spočetla následky řádění zlodějů trojice sudích.

Ani tak je ale neopustil humor. „Možná ukončíme kariéru kvůli materiální krizi,“ nadnesl jeden z nich.
„Že by za tím snad byli nespokojení fanoušci, to si nemyslíme. Nezmizely jen hokejové věci, ale vše, co mělo nějakou cenu. A krom toho, domácí přece vyhráli a na Kladno se jede na opačnou stranu,“ odlehčovali situaci.

Způsob, jakým se zloději do auta dostali, ale zůstává tajemstvím. „Vozidla byla otevřena bez viditelných známek násilí, nic nebylo poškozeno. Ten, kdo to dělal, už má v tomto oboru zkušenosti a praxi,“ uvedl jeden z policistů. „Na místě jsme zajistili pouze pachovou stopu, otisky se nalézt nepodařilo. Pachatel totiž doslova ukradl vše, na co sáhl,“ podotkl policista.