Pardubický okresní soud poslal ve čtvrtek do vazby dva muže z Rumunska, kteří v Pardubicích brutálně zbili muže v jednom baru na sídlišti Polabiny. 30 a 31 letý muž jsou obvinění z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a také z výtržnictví. "U obou soud shledal vazební důvody kvůli riziku útěku. Jde o cizince, kteří pouze přijeli za prací a nemají zde jiné vazby. Dále u 31letého muže navíc soud zohlednil i předchozích pět napadení, u kterých musela policie zasahovat a vazební důvody tak byly v jeho případě rozšířeny i kvůli hrozbě opakování jednání," konstatoval soudce Jan Šlosar.

"K napadení mezi podnapilými hosty v baru v Polabinách mělo dojít 28. září 2018 ve večerních hodinách. Cizinci měli v baru popíjet již od odpoledních hodin," uvedla mluvčí pardubické policie Andrea Muzikantová. Pitka večer přerostla ve rvačku. Dva rumuni se v ní pustili do 25letého muže. Ten po jejich útoku skončil na zemi a zraněný a do nemocnice jej odvezla záchranná služba.

Při zatýkání navíc policisté museli použít služební zbraň. O případu jsme již informovali. Kriminalisté pro jednoho z podezřelých šli do hotelu Harmony na ulici Bělehradská a to kolem čtvrté hodiny ráno. Podezřelý se však dal před muži zákona na útěk a tak jeden z kriminalistů vypálil varovný výstřel. Podezřelý poté už s policisty spolupracova. "Druhého spolupachatele zadrželi policisté týž den na jiném místě. V případě prokázání viny hrozí oběma mužům trest odnětí svobody na tři léta až deset let," dodala Andrea Muzikantová.

Ilustrační foto
Chartery využilo 40 tisíc lidí