V prvním případě je starší z nich obviněn z toho, že v květnu odcizil majetek, se kterým měl pracovat v klášteře v Moravské Třebové. Jednalo se o dvě motorové pily v hodnotě 11 tisíc korun. „Útok na majetek církve zopakoval ještě jednou, a to v květnu. To si už ale zajistil pomocníka. Společně s ním z objektu odcizil nářadí v celkové hodnotě 15 tisíc korun,“ sdělil policejní mluvčí Ondřej Zeman.

Muži společně také nakupovali bez peněz v supermarketu v Moravské Třebové. Tady si zboží v hodnotě nejméně za sedm tisíc korun naložili do nákupního košíku a bez zaplacení z prodejny odešli.
Naposledy výtečníci kradli v úterý v podvečer na autobusovém nádraží v Moravské Třebové. „Starší z obviněných přistoupil k třiačtyřicetiletému muži, po kterém chtěl pod pohrůžkou násilí získat 200 korun. Hotovosti se ovšem poškozený nehodlal dobrovolně vzdát. Došlo i k fyzickému útoku, který zastavil až všímavý řidič autobusu, který přivolal strážníky,“ popsal událost Ondřej Zeman.

Dlouho se ze svých zisků neradovali. Ve středu policie staršího muže zadržela.

Za loupeže a krádeže staršímu muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na 10 let. Na verdikt soudu si počká ve vazbě. Mladší muž je obviněn z krádeže. Hrozí mu až dva roky za mřížemi.