"Dvacetiletý řidič jedoucí po silnici II. třídy č. 360 v obci Dolní Dobrouč nerespektoval nejvyšší dovolenou rychlost jízdy v obci a s vozidlem značky Audi A6 jel 131 km/h. Jeho rychlost jsme zachytili na radaru LaserCam 4," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Po zastavení měl řidič řidič ke svému počínání policistům říct: „Spěchal jsem do práce“.

Kruhový objezd v Zámrsku, kde se dělí dvě cesty na Hradec: po "staré" a po dálnici
Po otevření dálnice D35 klesl počet náklaďáků na staré pětatřicítce na třetinu

"Dechovou zkouškou na alkohol i testem na přítomnost návykových látek jsme na místě vyloučili, že by řídil pod vlivem alkoholu nebo drog. Přestupek jsme oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání. Řidiči nyní hrozí pokuta od 5 do 10 tisíc korun a zákaz řízení až na 1 rok," řekla mluvčí.

Sama podotkla, že s až tak velkým překročením rychlosti jízdy v obci se policisté běžně nesetkávají. "Řidiči, neohrožujte sebe ani ostatní účastníky silničního provozu a dodržujte rychlostní limity. V kontrolách budeme nejen v našem okrese nadále pokračovat."

Do práce se obcí řítil 131 km/h. Spěch může vyjít tohoto mladého řidiče pěkně draho.Do práce se obcí řítil 131 km/h. Spěch může vyjít tohoto mladého řidiče pěkně draho.Zdroj: Policie ČR