Na místě zasahovali policisté a záchranná služba. Přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby Hradec Králové, který dítě převezl do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. „Případ vyšetřujeme,“ potvrdil tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Před policisty vylezl na strom

Voleč - Kuriózní pronásledování zločince zažili v pátek večer policisté u Volče. Hlídka chtěla na dálnici D11 zastavit vozidlo vedené jako kradené v sousedním Německu. Řidič zastavit nehodlal. Po několika kilometrech sjel z dálnice u obce Voleč a pokračoval s policejní hlídkou za zády až do lesa. Tam opustil vozidlo a ztratil se ve tmě. „S čím ovšem nepočítal, byl policejní vrtulník, který na místo dorazil vzápětí a s termovizní kamerou udělal z náročného pátrání poměrně krátkou záležitost. Pachatele totiž našel viset na stromě,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. Přemlouvání trvalo jen dvacet minut. Podezřelý pak slezl a vzápětí byl zadržen.

Opilá žena skončila na záchytce

Chrudim - Ve čtvrtek odpoledne přijali chrudimští strážníci oznámení o tom, že v restauraci v Novoměstské ulici je opilá žena, která se zde pomočila. Šlo o pětasedmdesátiletou ženu z Chrudimi. Nebyla orientována místem ani časem, rovněž nebyla schopna samostatné chůze. Po vyšetření v nemocnici a s naměřenými třemi promilemi alkoholu v dechu skončila na záchytce.

Od úřadu v noci vyjel opilý řidič

Městečko Trnávka - Běžná noční služba pro policisty z Moravské Třebové. Ti si v úterý kolem půl jedenácté večer všimli vozidla vyjíždějícího od obecního úřadu v Městečku Trnávka. Následně se rozhodli řidiče zkontrolovat. Za volantem seděl devětačtyřicetiletý muž, ze kterého byl cítit alkohol. Dechová zkouška prokázala 1,99 promile. „Řidič policistům na místě přiznal, že v blízké restauraci vypil nějaké alkoholické nápoje a sám se rozhodl pod vlivem dojet domů,“ sdělil policejní mluvčí Ondřej Zeman. Za své jednání si hazardér od vyšetřovatele převzal podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestem může být až roční pobyt za mřížemi.

Policejní pátrači byli úspěšní

Chrudim - Po intenzivní mravenčí práci trvající déle než rok se chrudimským kriminalistům podařilo zadržet sedmatřicetiletého muže, který se vyhýbal výkonu trestu odnětí svobody. „Na případu pracovali kolegové z pátrání, kriminálky a oddělení kyberkriminality. Dotyčný je pro nás velmi známým. V minulosti se již několikrát skrýval a vyhýbal vězení. Jeho kriminalita byla vždy spojena s majetkovou trestnou činností, především šlo o vloupání a krádeže na Mostecku, ale i jiných částech naší republiky. Kolegům se podařilo zjistit jeho pobyt ve Velké Británii a letos v dubnu byl na něj vydán Evropský zatýkací rozkaz,“ uvádí tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař. Po několika měsících, kdy se hledaný muž vrátil z Anglie zpět do České republiky, spadla klec. Policisté si minulý týden na něj počkali v době, kdy měl domluvené rande v Praze.