Policistům ústecké kriminálky se podařilo objasnit už šest ze sedmi lednových loupežných přepadení. Jen pár dní poté, co policie minulý týden na tiskové konferenci oznámila, že vyřešila čtyři případy, tento týden spadla klec za dalšími dvěma pachateli.

„V souvislosti s loupežným přepadením, ke kterému došlo 8. ledna v jedné herně v České Třebové, byl v úterý v Králíkách ve spolupráci s kriminalisty ze Šumperka zadržen šestadvacetiletý muž z Králicka. Stejně závažného protiprávního jednání se měl dopustit i na Šumpersku. Podezřelý je ale i ze spáchání drobnějších deliktů. V Králíkách se měl v minulých dnech vloupat do jednoho z bytů, ve kterém se ztratily bankovky a notebook. Další počítač se mu zalíbil v Jablonném nad Orlicí,“ uvedla policejní mluvčí Eva Sichrová. Ve čtvrtek byl muž vzat do vazby Okresním soudem Šumperk.

Namále má i mladík ze Žamberka, který je důvodně podezřelý ze zločinu loupeže, které se měl dopustit v jedné žamberské prodejně. Policisté u něj objevili věci, například nůž, prokazatelně pocházející z této závažné trestné činnosti. Neobjasněná tak zůstává jen loupež z 20. ledna, kdy neznámý muž v baru v ústeckých Hylvátech donutil servírku, aby mu vydala peníze z trezoru a kasírtašku.

Policejní mluvčí Iveta Lehká o případech uvedla, že se kromě vysokého počtu ničím nevymykají. „Pravděpodobnou příčinou páchání této závažné trestné činnosti mohou být dopady finanční krize a s tím související nárůst nezaměstnanosti a finanční nebo osobní problémy,“ poznamenala Iveta Lehká.