"Každý ví, že alkohol a marihuana za volant nepatří, ale málokdo si uvědomuje, že totéž platí i pro cyklisty a uživatele koloběžek," řekla policejní mluvčí Daniela Mauerová.

Pozornost policistů oddělení hlídkové služby podle ní na sebe včera v noci přilákali dva muži, kteří projížděli ulicemi Letohradu na jízdním kole a elektrokoloběžce bez předepsaného osvětlení. Muži ve věku 31 let upozornili nedostatečnou výbavou dopravních prostředků.

Zotavovna Sněžník ÚROH Praha, asi 1980
Turisté objevili Dolní Moravu během normalizace. Pomohl policejní fotbalový klub

"Během silniční kontroly dle jejich chování padlo podezření na alkohol, proto policisté přistoupili k dechové zkoušce. Cyklistovi naměřili 1,66 promile alkoholu v dechu a jeho kamarádovi na koloběžce dokonce o 0,2 promile více. Tím výčet jejich prohřešků nekončí. Pozitivní byl u obou test na přítomnost omamných a psychotropních látek, konkrétně na marihuanu. Dle slov mužů jsou oba jejími pravidelnými uživateli a při posezení v restauraci si před jízdou také připili na zdraví několika sklenicemi piva," dodala mluvčí

Jelikož se odmítli podrobit odběru krve v Orlickoústecké nemocnici, hrozí jim ve správním řízení pokuta do výše až 50 000 korun.