Čtyři nezletilé dámy v jedné kabince na dámských záchodech. I tak to občas vypadá v discoklubu. Ale jen když na kontrolu přijede policie.
I takové historky si z práce nosí policisté poté, co vyrazí kontrolovat diskotéky a bary. Tak jako v noci z pátku na sobotu v Pardubicích. Policisté zamířili na dvě místa: Hobé music hall u nádraží a Hany Bany ve Štrossově ulici.

Jak když střelí…

V Hobé dopadla kontrola dobře. Policisté odvezli jen jednoho 17letého mladíka, který ale nadýchal rekord večera –  1,78 promile alkoholu.
Další cíl je bar Hany Bany ve Štrossově ulici v Pardubicích. V celé ulici je plno a příjezd policistů vypadá, jako když někdo střelí do hejna drůbeže. Z pardubické „Stodolní" ulice se oběma směry cupitavým krokem na podpatcích snaží utíkat hned několik děvčat. Dvě se přitom drží za ruku a jedna z nich piští do telefonu: „Zdrháme, jsou tady všude policajti!"

Policisté a kriminalisté mezitím z diskotéky vyvedou další tři mladistvé.

„V tomto případě šlo o tři osoby ve věku 16 až 17 let, kde dechová zkouška ukázala od 0,3 do 0,7 promile alkoholu. Všechny osoby mladší osmnácti let byly převezeny na služebny a za přítomnosti sociálních pracovnic vyslechnuty a poté vráceny rodičům. Cílem kontrol není primárně mládež, ale odhalení podniků, kde je mladistvým podáván alkohol," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Varování letí rychle

Policisté za noc nemají šanci zkontrolovat víc než jednu maximálně dvě diskotéky. V momentu, kdy navštíví tu první, se varování před kontrolou rozletí po sociálních sítích a varují se i podniky navzájem.
Počet opilých nezletilých se však v Pardubicích neuzavřel jen kontrolou diskoték.

Nejen diskotéky

„Krátce po půlnoci zadržela hlídka na Palackého ulici dva sedmnáctileté mladíky ve chvíli, kdy demolovali zrcátka zaparkovaného osobního vozidla. Oba dva byli pod vlivem alkoholu," doplnila Eva Maturová.