„Na kabinu měli zabušit dva muži a vyzvat ho, aby vystoupil a vydal jim finanční hotovost. Když  otevřel, měl ho  muž s baseballovou pálkou z kabiny vytáhnout, rukou udeřit do obličeje a pálkou do nohy," řekla svitavská policejní mluvčí Anna Štegnerová. Druhý z pachatelů měl svoji oběť říznout do předloktí.

„Muž dále uvedl, že mu lupiči z peněženky vybrali dvoutisícovou hotovost. Pak prý nasedli do černého vozu," uvedla mluvčí. Do vyšetřování závažného zločinu byl nasazen i tým kriminalistů. Ten řidiče po ošetření v nemocnici chtěl vyslechnout.

„Zkušeným kriminalistům neuniklo, že zranění by nemusela odpovídat způsobu, který řidič uváděl. Navíc se přepadení mělo odehrát před osmou hodinou ráno v místě, kudy projíždí spousta vozidel a člověka s baseballovou pálkou by si dozajista někdo všiml," řekla Štegnerová s tím, že muž nakonec „kápl božskou".

Za smyšlenou historkou prý stála obava o ztrátu zaměstnání. „Řidič měl totiž údajně na hranicích s Českou republikou ztratit svěřenou hotovost. Poblíž Cerekvice nad Loučnou pak svůj kamion odstavil a vymyslel si ono loupežné přepadení a sám se zranil," dodala mluvčí.