„Jeho orientace je heterosexuální. Avšak byly zaznamenány i výrazné reakce na objekty homosexuální, což dnes není pokládáno za duševní poruchu,“ řekl s tím, že u Badyho není třeba ukládat ochrannou sexuologickou léčbu.

Rovněž podle soudního znalce z oboru psychologie Jaroslava Veselého je resocializace obžalovaného možná. Motivací pro znásilnění čtrrnáctiletého syna jeho přítelkyně mohla byt podle znalce potřeba sexuálního vybití v situaci oslabené kontroly, způsobené požitím alkoholu nebo problémy se splácením dluhů. „Vzhledem k nepříliš dobrému vztahu k poškozenému motivací trestného činu mohla být tendence ponížit a potrestat nezlezilého,“ dodal psycholog.

Pětačtyřicetiletý Štefan Bandy z Hradce Králové podle obžaloby 9. prosince 2006 a poté 15. ledna loňského roku sexuálně zneužil nezletiletého chlapce a vyhrožoval mu zabitím, když na policii nebo někomu jinému oznámí, že s ním měl sexuální styk.

Bandy obvinění odmítá. Tvrdí, že syn jeho přítelkyně si znásilnění vymyslel proto, že ho neměl rád a chtěl, aby odešel od jeho matky a z bytu.
Pokud senát obžalovaného uzná vinným ze znásilnění a vydírání chlapce, hrozí mu pět až dvanáct let vězení.