Kriminalisté zabývající se drogovou trestnou činností delší dobu pečlivě sbírali informace a minulý týden za pomoci zásahové jednotky podezřelé zadrželi. „Od rána tam byli maskovaní policisté různě poschovávaní v trávě," líčil zásah místní občan.

„Specialisté na toxi kriminalitu zadrženým kladou za vinu, že po dobu nejméně tří let měli získávat drogu pervitin, kterou následně ve značném rozsahu neoprávněně prodávali, zprostředkovávali nebo jinak opatřovali dalším osobám ve Vysokém Mýtě, ale i na dalších místech Orlickoústecka a Chrudimska," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková. Muž i žena jsou ve vazbě a hrozí jim až deset let vězení.

Byt dealerů drog ve Vysokém Mýtě.

Zajímavostí je, že „zákazníci" platili nejen v hotovosti, ale do domu přinášeli i věci pocházející z majetkové trestné činnosti, které se našly při domovní prohlídce. Byt připomínal tak trochu galerii, tak trochu zastavárnu. Policie proto zveřejnila rozsáhlou fotogalerii. „Zajištěné věci si prohlédněte. Pokud jste si svoji odcizenou věc poznali a můžete prokázat její dřívější vlastnictví, máte možnost si ji vyzvednout na obvodním oddělení ve Vysokém Mýtě," vyzývá mluvčí.