Včera jsme Vás informovali o podezřelém úmrtí ženy, která byla nalezena dne 14. listopadu 2007 v jednom z bytů v České Třebové na Orlickoústecku. Ke zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva.

Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o ženu, nar. 1970, která žila ve společné domácnosti se stejně starým druhem v České Třebové. Po prošetření všech skutečností a zejména na základě provedené soudní pitvy policie dospěla k závěru, že na smrti poškozené měla účast jiná osoba. Na základě dalšího prověřování byl zadržen podezřelý muž, druh poškozené, proti kterému zahájil vrchní komisař služby kriminální policie a vyšetřování Správy Východočeského kraje v Hradci Králové trestní stíhání pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. V případě prokázání viny mu hrozí za tento skutek trest odnětí svobody na 10 až 15 let nebo trest vyjímečný.

Současný motiv, vycházející z dosavadního vyšetřování, jsou partenrské vztahy mezi oběma zúčastněnými. Vrchní komisař podal návrh na uvalení vazby na obviněného.