Na konci února se na ústecké autobusové nádraží vydal neznámý „umělec". Nešel si ale koupit jízdenku. Vyzbrojen lihovými fixy si z budovy i jejího vybavení udělal malířské plátno.

Posprejované dveře na autobusovém nádraží v Ústí nad Orlicí.

Dosud neznámý pachatel s černým lihovým fixem v ruce se v čekárně zaměřil na dveře od WC a do prodejny řeznictví. Co tím chtěl autor říct? Napadne snad každého při čtení jeho nápisů „JAVOR nebo LAVOR". V čekárně budovy pak přezbrojil z černé barvy na bílou a všechna koženková opěradla lavic popsal různě velkými nápisy „JAMAICA, B&K, PAPRIKA, KOVY, O.M.B., POSTY a FUCK". Ve svém nežádoucím výtvarném projevu pokračoval na okně napsanou zkratkou „O.M.B.". Vše završil na vývěsní skříňce a reklamním poutači slovním spojením „ANIPIČU TEAM B&K".

Samozvaný umělec způsobil škodu bezmála dva tisíce korun.

„Pokud nám můžete k popsanému trestnému činu sdělit jakoukoliv informaci, přijmeme ji na telefonním čísle 974 580 651," vyzývá veřejnost ke spolupráci policejní mluvčí Lenka Vilímková. Pachatel může být za přečin poškození cizí věci potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci či jiné majetkové hodnoty.

(lv, miš)