Okolo půl osmé večer v Červené Vodě havaroval cyklista, a to na místní komunikaci vpravo před čerpací stanicí ve směru od Bílé Vody. „Uvedl, že se měl střetnout s protijedoucím vozidlem, kdy následně s jízdním kolem havaroval. Při pádu utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Otázkou je, co mělo větší vliv na mužovu rovnováhu na jízdním kole. Zda jím předeslaná dopravní nehoda, nebo hodnota naměřeného alkoholu v dechu, která dosáhla na 2,53 promile,“ konstatoval mluvčí policie Ondřej Zeman. Kdo je viníkem dopravní nehody, policisté šetří. „Jízdu s alkoholem za řídítky bicyklu bude řešit příslušný správní orgán,“ dodal mluvčí.

Alkohol ho stál „řidičák“

O půl hodiny později králičtí policisté zastavili devětatřicetiletého muže přímo v Králíkách. Měla to být běžná kontrola, brzy se ale ukázalo, že muž rozhodně nemá čisté svědomí. Zkouška u něj prokázala alkohol v dechu v hodnotě 2,91 promile.

„Šoférovi byl na místě zadržen řidičský průkaz a také zakázána další jízda,“ uvedl Ondřej Zeman a dodal, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Pokud soud muži prokáže vinu, může za mřížemi strávit až jeden rok,“ podotkl mluvčí.