„Šestatřicetiletý muž měl neoprávněně vniknout do bytu o čtyři roky mladší bývalé přítelkyně. Když ji v bytě nenašel, jeho cesta vedla do bytu její kamarádky, do kterého údajně vstoupil po vykopnutí dveří. Nezvaný host se po celém bytě pohyboval za zlostného křiku hrubých urážek na vrub hledané ženy, která byla schovaná v malé místnosti. Když agresor její ukryt odhalil, vytáhl ji z něho za vlasy,“ uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková.

Vyhrožoval s nožem v ruce

Tím trýznění neskončilo, právě naopak. Jeho fyzický útok měl pokračovat vyhrožováním napřaženým kuchyňským nožem vůči oběti. To, že své výhrůžky myslí vážně, dokázal údajným mácháním a následným bodáním nože do kuchyňského stolu.

„Bývalé přítelkyni a její kamarádce se podařilo ukrýt v bytě souseda, to však muže nezastavilo. Dveře do jeho bytu překonal vykopnutím a s nožem v ruce měl ženám vyhrožovat zabitím. Nůž mu sebral pohotový soused a přivolal policii. Při jeho násilném protiprávním jednání byly obě ženy zraněny a musely být ošetřeny lékařem,“ řekla mluvčí. Muž si od kriminalistů vyslechl obvinění z přečinů nebezpečné vyhrožování a porušování domovní svobody a následně byl eskortován do vazební věznice.