Vloni se prezident republiky Petr Pavel poprvé objevil v Pardubickém kraji, kdy navštívil Budislav a zúčastnil se zahájení Smetanovy Litomyšle. Na oficiální návštěvu však kraj teprve čeká. Proslýchá se však, že cesta je už naplánovaná.

„Ano, pan prezident se chystá na návštěvu Pardubického kraje. Je to poslední kraj, který zatím v rámci svých regionálních cest nenavštívil. Termín návštěvy a program zveřejníme v následujících týdnech,“ potvrdila Eva Hromádková, tisková mluvčí Kanceláře prezidenta republiky.

Návštěva prezidenta Petra Pavla s chotí Evou v Budislavi a na Smetanově Litomyšli.
Máte to tu krásný, chválil prezident Petr Pavel Budislav. Pak zahájil "Smetanku"

Podle hejtmana Martina Netolického má prezident dorazit do kraje ve druhé polovině května. Jaká místa v regionu prezident konkrétně navštíví, není zatím jasné. Proslýchá se však, že má údajně jet i do oblasti Králicka.

Prezident Petr Pavel převzal letos stejně jako vloni záštitu nad národním festivalem Smetanova Litomyšl. Jeho 66. ročník odstartuje v sobotu 8. června, kdy bude slavnostně otevřený po rekonstrukci i rodný byt Bedřicha Smetany, od jehož narození letos uplynulo 200 let. Zahájení by se měl prezident s chotí také zúčastnit.

Mohlo by vás zajímat: Máte to tu krásný, chválil prezident Petr Pavel Budislav. Pak zahájil "Smetanku"

Zdroj: Deník/ Iveta Nádvorníková