Všechno začalo hezky vypadající možností si přivydělat. Šestapadesátiletou ženu prostřednictvím komunikační aplikace oslovila neznámá osoba s nabídkou brigády. Ta měla spočívat v tom, že žena bude na internetu sledovat videa, dávat těmto videím tzv. lajky a za to bude dostávat peníze.

V několika platbách ženě pak na účet přišlo celkem pět tisíc korun. Pak ale kromě sledování filmů měla poškozená i poslat určité finanční částky, které měly zajistit, že se dostane do „vyššího levelu“ a tím bude získávat i vyšší odměny.

“Postupně takhle žena naposílala částku téměř sto dvacet tisíc korun,” sdělila policejní mluvčí Dita Holečková.

Následně ji údajný poskytovatel brigády napsal, že žena měla udělat nějakou chybu, kvůli které ji nebude moci vyplatit peníze. Tento problém však měl své řešení. Stačí, aby mu poškozená poslala určitou sumu peněz.

Nejprve po ní neznámý chtěl dvě stě padesát tisíc korun, a když mu žena napsala, že tolik peněz nemá, požadoval částku nižší. Toto už žena ale naštěstí odmítla splnit a celou věc oznámila na policii.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a neznámému pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí až pět let ve vězení.