Předpověď meteorologů vyšla a lyžaři se chystají na svahy. Už minulý víkend si lidé zalyžovali na několika svazích v Dolní Moravě a v pátek se otevřela i nejdelší sjezdovka o délce 3,7 kilometru. "Nová rodinná sjezdovka Vyhlídková je bezpečná, široká a s příjemným sklonem pro rodinné lyžování. Zalyžujete si tu také na nejdelší sjezdovce v Česku s úctyhodnou délkou 3,7 kilometru na jedno rozjetí z nejvyššího bodu na vrcholu Slamník až do spodního areálu U Slona," uvedla Šárka Braunerová z Horského resortu Dolní Morava. Sjezdovka nabídne v parametrech modré sjezdovky převýšení z nadmořské výšky 1 232 až do 666 metrů. 

V první polovině prosince se otevře také nová dětská herna Kids Fun Club přímo na sjezdovce, kde si mohou děti nejen během lyžování na chvíli odpočinout a pobavit se podle svých představ. Mamutíkův skipark pro výuku lyžování nabídne nové slalomové a interaktivní prvky i profesionální lyžařskou školu pro děti již od tří let. 

Dobrou zprávou je, že největší lyžařské středisko v kraji letos nezdražovalo. "Skipasy držíme na cenách minulé sezony, akční cena celodenního skipasu 590 korun pro dospělého a 490 korun pro děti,“ dodala Braunerová.

Zimní středisko Dolní Morava nabízí lyžařům hned několik novinek. „V areálu U Slona navíc na děti čeká zpestření v podobě zábavné trati Snow Fun Trail s hracími prvky, klopenkami, terénními vlnami i dvěma tunely v délce 8 a 12 metrů. Mamutíkův skipark nabídne nové slalomové a interaktivní prvky i profesionální lyžařskou školu věnující se dětem již od tří let,“ dodala Braunerová. Zahájení sezony hned druhý prosincový den by se na Dolní Moravě neobešlo bez umělého zasněžování sjezdovek. Provozovatelé resortu do zasněžovacího systému v posledních letech investovali okolo 600 milionů korun.

Lyžuje se i jinde v kraji. Už o víkendu 2. a 3. prosince se otevřela dětská sjezdovka v Pinguin parku v Přívratu. Na sjezdovce leží přírodní sníh a trocha technického,“ informovali provozovatelé skiareálu v Přívratu. Lyžaři mohou na svah tento víkend ve skiareálu na Bukové hoře, který spojuje areál v Červené Vodě a středisko v Čenkovicích. V sobotu otevřou provozovatelé sjezdovku Mlýnická na straně Červené Vody. Od 16. prosince pak začne provoz i v Čenkovicích. 

Sněžná děla jedou naplno i v dalších skiareálech v Pardubickém kraji. Mrazivé počasí umožnilo zasněžování na sjezdovce v Poličce nebo Pekláku v České Třebové. Vleky se rozjedou tento víkend také v Hlinsku nebo Poličce. 

Mohlo by vás zajímat: Lanovku v novém Skiareálu Orlické Záhoří čeká zkušební provoz

Zdroj: Deník/Jana Kotalová