Kříženec Staforda má silnou alergii a vyžaduje nákladnou léčbu. Keksík se dostal do psího útulku v Lanškrouně 2. srpna. "Den předtím ho lidé našli zatoulaného v obci Jindřichov.

Do útulku byl přijat ze záchytných kotců v Hanušovicích," uvedla Milarová. Keksík je podle pracovnic útulku ve špatném stavu a nemá ani čip, přestože je už u psů povinný. Hned po příjmu jel proto do veterinární ambulance.

U útulku v Lanškrouně někdo uvázal zanedbaného psa.
Nemilé překvapení. U útulku v Lanškrouně někdo uvázal zanedbaného psa

„Keksík trpí alergií a tu někdo nechal zajít tak daleko, že pomalu neslyší. Na oteklých tlapkách se mu nechce stát, navíc má na nich i přerostlé drápy. Všude po těle má bolestivá ložiska, která jsou tak moc zanícená, že jsou na dotek horká,“ popsala Keksíkův stav Renata Kristková, vedoucí lanškrounského útulku. Teď se snaží, aby se pejskův stav zlepšil.

"Dostal léky na alergii a antibiotika. Samozřejmě přešel na speciální dietu. Léčba neřešené alergie, která došla do takového stavu, je ale nákladná. Léky musí dostávat pravidelně a jsou drahé, jedna dávka se pohybuje v řádech tisíců,“ dodala Kristková.

Útulek tak uvítá jakýkoliv příspěvek na Keksíkovu nákladnou léčbu. Zájemci mohou zaslat finanční dar na účet: 2288471053/5500, variabilní symbol 202331.