Zásahy u dopravních nehod jsou často velmi náročné. Co když ale dojde k železniční dopravní nehodě a je potřeba cestující vyprostit cestujících z vlaku? Takovou situaci si hasiči vyzkoušeli ve Vysokém Mýtě. Zásah mohli nacvičovat v areálu společnosti zpracovávající kovové odpady, kde se likvidují i staré železniční vozy, které jsou tak ideálním místem pro trénink hasičů.

Výcvik vedl Štěpán Heger z HZS Pardubického kraje. Hasiči si pod jeho vedením vyzkoušeli možnosti vnikání do vagónů a prováděli z nich transport zraněných. Přístupové cesty byly přitom různé, hasiči dovnitř museli dveřmi, okny vozů, ale i střechou.

Další internetový podvod. "Lodní inženýr" ztroskotal cestou do Indie, žena z Chocně kvůli němu přišla o čtvrt milionu. Ilustrační foto.
Konec jedné lásky z Chocně za čtvrt milionu: Piráti přepadli u Indie naši loď

„Oproti běžným dopravním nehodám, kdy hasiči vyprošťují z osobních či nákladních vozidel, jsou vlakové konstrukce podstatně bytelnější a odolnější, na jejich zdolání je potřeba speciálního vybavení a o mnoho více fyzických sil. Zásah se navíc často provádí ve značné výšce a špatně schůdném terénu. Proto je zde vhodné používat například lešení nebo nastavovací žebříky,“ vysvětlují hasiči.

Nepřehlédněte: Pravá zima v dubnu. Na Králickém Sněžníku je čtvrt metru sněhu

Zdroj: Horský rezort Dolní Morava