Hlavně nové postele

Správní rada nadačního fondu na svém druhém zasedání v květnu vybrala vítězný projekt. Celkem jich bylo předloženo kolektivy jednotlivých oddělení nemocnice sedm. Vítězný projekt nese název „Nejen léky léčí" (vnímáme vaše přání nová lůžka pro internu).

Interní oddělení nemocnice poskytuje komplexní léčebnou a ošetřovatelskou péči všem nemocným s akutními interními onemocněními. Ročně je v něm hospitalizováno okolo čtyř tisíc nemocných. Díky několika sponzorům bylo v roce 2012 zmodernizováno hygienické zázemí pro pacienty a přebudován inspekční pokoj sester na otevřenou recepci. Vybavení jeho budovy, které bylo pořízeno již v roce 1964, je zde ale dodnes. Vítězný projekt chce zvýšit komfort pacientů hos- pitalizovaných na interně především pořízením moderních polohovatelných lůžek, kvalitních matrací proti proleženinám a zábran proti pádům. Lůžka i stolky by měly mít kvalitní brzdný systém, stolky budou multifunkční s výklopnou plochou. Počítáno je také s pořízením paravánů pro zajištění zvýšení intimity pacientů i se zajištěním bezpečného uložení osobních věcí nemocných.

Projekt mj. podpořil Kvido Štěpánek, předseda správní rady nadačního fondu slovy: „Neznám průmyslovou firmu, která by mohla obstát s třicet let starým zařízením. A asi tak stará jsou lůžka interního oddělení. Apeluji na vás stejně jako dřív: nadáváním a kritikou nic nespravíme. Ale jestliže dokážeme vybrat na nové postele a další související modernizaci, pak jsme udělali konkrétní dobrý počin!" Připomněl také, že nelze ve všem spoléhat na podporu státních institucí, že je nutné si v regionu pomáhat vlastními silami a být příkladem a motivací pro další dobré skutky. V roli ředitele společnosti Isolit-Bravo daroval minulý měsíc nadačnímu fondu šek na půl milionu korun.

Pomoci může každý

Jak informoval ředitel nemocnice Jiří Řezníček, projekt již podpořila také firma AVX, a to částkou pět tisíc dolarů. Scházejí se i další finanční dary, pomoc nadačnímu fondu přislíbil za město Ústí nad Orlicí jeho starosta Petr Hájek. Přispět ale může každý, a to jakoukoli částkou zaslanou na účet fondu 257730877/0300. (re, tz)